Akıllı Telefon Haziran 19, 2022 10:55

Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 Satışlarında Rekor Beklendisi Var

Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 Satışlarında Rekor Beklendisi Var

Samsung, ağustos ayında tanıtacağı katlanbilir telefonları Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 ile birlikte satışları iki katına çıkarmak istiyor.

Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 uzun bir süreden beridir gündemden düşmüyor. Samsung’un dördüncü nesil katlanabilir telefonu iddiaya göre 10 Ağustos tarihinde tanıtılacak ve çok geçmeden birçok ülkede piyasaya sürülecek. Katlanabilir telefonları yine ağustos ayı içerisinde Türkiye’de de göreceğiz.

Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 Satış Rekoru Kırabilir

Güney Kore’de yayınlanan yeni bir rapora göre Samsung, 15 milyon adet Galaxy Z Flip4 ve Z Fold4 satışı gerçekleştirmek istiyor. Bu sayı önceki nesil modellerin elde ettiği satış adetinin neredeyse iki katı anlamına geliyor. Raporda ayrıca Samsung’un Galaxy Z Fold4 ve Z Flip4 ile birlikte farklı formda katlanabilen bu telefonların satış rakamlarını eşitlemek istiyor.

Samsung Galaxy Z Fold 4

2022 yılının ilk çeyreğinde, katlanabilir telefon pazarı, yıllık %571 artışla 2.22 milyon sevkiyat kaydetti. Samsung’un Z Flip 3’ü pazarın %51’ini ele geçirirken, Galaxy Z Fold 3 ise satışların  %20’lik bir payına sahipti. Bakıldığı zaman iki model arasında ciddi bir satış farkı göze çarpıyor.

Samsung’un aradaki bu satış farkını kapatabilmesi için Galaxy Z Fold 4’ü daha uygun bir fiyattan satışa sunmak zorunda. Böylece daha fazla kullanıcıyı katlanabilir telefon segmenti için ikna edebilir. Ayrıca yatay formda katlanabilir olan bu telefon daha düşük fiyatla birlikte Z Flip 4’ten daha popüler hale gelebilir.

Son raporlar, Samsung‘un Çinli şirketler tarafından sağlanan parçalara olan bağımlılığını artırdığını gösteriyor. Bu da katlanabilir telefonlarının daha uygun fiyatlı olmasına yardımcı olabilir.

Dördüncü nesil katlanabilir telefonlarla birlikte Samsung yeni bir menteşe sistemine geçecek. Bu da ekranda oluşan oyuk ya da çizginin büyük ölçüde kaybolması anlamına gelecek. Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden güç alacak telefonlarda kamera biriminin de geliştirildiği gelen haberler arasında.

Samsung Galaxy S23 Ultra Konsepti Mükemmel Görünüyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.