Akıllı Telefon Haziran 19, 2022 16:17

Galaxy Z Fold 4’teki Kırışıklık, Fold 3’tekinden Daha Az Fark Ediliyor

Galaxy Z Fold 4’teki Kırışıklık, Fold 3’tekinden Daha Az Fark Ediliyor

Bir süreden beridir dillendirilen gelişme doğru çıktı. Galaxy Z Fold 4 ekran kırışıklığı noktasında Galaxy Z Fold 3’ten daha iyi görünüyor.

Samsung’un katlanabilir telefonlarında en fazla eleştiri pil süresi ve ekran kırışıklığı noktasında yapılıyordu. Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 ile birlikte bu kırışıklığın önemli ölçüde giderileceği bir süreden beridir konuşuluyordu. Samsung’a yakınlığıyla bilenen önemli kaynaklarda Ice Universe, bu kırışıklığın ne derece giderildiğini somut bir şekilde ortaya koydu.

Yayınlanan görsel Galaxy Z Fold 3’ün tam da katlandığı bölgede oluşan oyuğun büyük ölçüde giderildiğini gösteriyor. Galaxy Z Fold4’te kırışıklık hala gözle görülür seviyede, fakat büyük bir gelişme sağlandığı ortada.

OPPO Find N ve akabinde tanıtılan Vivo X Fold modellerine baktığımızda ekran kırışıklığını neredeyse bitme noktasına gelmiş durumda. Muhtemelen bir ya da iki nesil sonra katlanabilir telefonlarda ekran kırışıklığı tarih olacak.

Galaxy Z Fold 4 Başlıca Özellikleri

Galaxy Z Fold 4’te 7.6 inç büyüklüğünde QXGA+ (2208 x 1768 piksel) çözünürlüğünde  ve 120Hz tarama hızına sahip Super AMOLED iç ekran yer alacak. Dış kısımdaki ekran ise 6.2 inç büyüklüğünde, Full HD+ çözünürlüğünde ve yine 120Hz tarama hızına sahip olacak.

Katlanabilir telefona Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi güç verecek. TSMC tarafından 4nm’de üretilen işlemci, Snapdragon 8 Gen 1’ye kıyasla yüzde 15 performans artışı ve yüzde 20 oranında verimlilik sağlıyor.  Kutudan Android 12 tabanlı One 4.1 sürümüyle çıkacak telefonda bellek seçenekleri ise 12GB RAM + 256GB ce 16GB RAM + 512GB şeklinde olacak. Yakın zamanlı bir rapora göre telefonun 1TB’lık modeli de çıkış yapabilir.

Galaxy Z Fold 4’te 50 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş açılı ve 12 megapiksel 3x optik zoomlu telefoto kamera yer alacak. Telefonda iki tane ön kamera olacak. İç ekran altına yerleştirilen ön kamera 16 megapiksel çözünürlüğünde, dış ön kamera ise 10 megapiksel çözünürlüğünde olacak. 25 watt hızlı şarj destekli ve 4.400 büyüklüğünde bir pil taşıyacak telefonda ayrıca IP68 sertifikası, Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6E ve stereo hoparlör göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.