Sanal Gerçeklik Haziran 19, 2022 14:55

Apple Artırılmış Gerçeklik Kaskı ile Dikkat Çekecek

Apple Artırılmış Gerçeklik Kaskı ile Dikkat Çekecek

iPhone üreticisi Apple artırılmış gerçeklik kaskı ile rakiplerine göz dağı verecek. Yeni ürün hakkında bugün dikkat çekici özellikler sızdı.

Cupertinolu teknoloji devi Apple’ın yeni artırılmış gerçeklik kaskı ilgili söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Henüz Apple artırılmış gerçeklik kaskını duyurmamış olsa da özellikleri yavaş yavaş belli oluyor. Son söylentilere göre bu kaskın ekranında 4000 DPI değerli paneller yer alacak. Ortaya çıkan ilk göre LG’nin bu ekranları üretmesi bekleniyordu. LG’nin mikro-OLED panellerin seri üretimine başlaması gerekiyordu.

Bildiğiniz gibi bu tür ekranlar, yüksek düzeyde parlaklık ile karakterize edilir ve nispeten az enerji tüketir. Sony muhtemelen benzer ekranlar hazırlıyor. Bu yüzden Apple’ın ekranları LG’nin yerine Sony’den de alma ihtimali çok yüksek görünüyor.

Daha önce Apple’ın inç başına 3000 piksel yoğunluğa sahip ekranları kullanmayı ve bunları piyasaya sürmeyi planladığı söylenmişti. AP Systems geliştirmede yer aldı, ayrıca inç başına 4000 DPI’lı modeller geliştiriyor. 2024 yılında gösterilmesi beklenen bu AR/VR karışımı kaskın fiyatı da bir hayli pahalı olacak.

Apple Artırılmış Gerçeklik

Apple Artırılmış Gerçeklik

Ayrıca Apple artırılmış gerçeklik gözlüklerinin de aynı yıl içerisinde satışa sunulması bekleniyor. Analist Jeff Pu , 2024’ün sonunda ortaya çıkacağına inanıyor. Beklendiği gibi, yeni AR gözlükleri tasarım özellikleri nedeniyle büyük ölçüde iPhone’a bağımlı olacak. Yani, aslında, bağımsız bir cihaz değil, yalnızca giyilebilir bir görüntüleme seçeneği olacak.

Sınırlı sayıda üretilecek olan bu kaskların 2000 dolar bandında olacağı söyleniyor. Apple bu ürününü herkesin erişebileceği bir fiyattan satışa sunamayabilir. Bu yüzden sadece niş bir kitle Apple’ın yeni kaskına sahip olabilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.