Ekran Kartı Haziran 18, 2022 18:53

Uygun Fiyatlı NVIDIA GTX 1630 Özel Sürümüyle Karşımızda

Uygun Fiyatlı NVIDIA GTX 1630 Özel Sürümüyle Karşımızda

Grafik devinin uygun fiyatlı yeni ekran kartı modeli NVIDIA GTX 1630, ünlü bir üreticinin sürümü ile karşımızda. İşte detaylar.

AMD RX 6400 modeline karşı rakip olmak için piyasaya sürülecek olan NVIDIA GTX 1630, geçtiğimiz haftalarda ilk kez ortaya çıkmıştı. Şimdi ise yaklaşan GTX 1630’un GIGABYTE tarafından üç farklı model ile birlikte piyasaya sürüleceği ortaya çıktı. Gelin GTX 1630’un ilk özel sürümüne göz atalım.

GIGABYTE, NVIDIA GTX 1630 Hazırlıklarına Başladı

Komachi’den gelen sızıntılar GIGABYTE’ın GTX 1630 için üç farklı model hazırlığına girdiğini gösteriyor. İlk varyant büyük olasılıkla tek fanlı ve Mini-ITX formda bir tasarım olacak(Aero ITX gibi). Diğer iki model ise çift fanlı ve düşük profilli(LP) model olacak. Tek fanlı model fabrikadadan hız aşırtmalı şekilde gelecekken diğer iki LP model ise hem standart hem de fabrikadan hız aşırtmalı şekilde gelecek. Hız aşırtma için en az 75W güç gereksinimi gerekecek.

GIGABYTE’ın, bu yeni giriş seviyesi ekran kartını yakında piyasaya süreceğini düşünüyoruz. Yaklaşık bir ay içerisinde raflarda yer almasını beklediğimiz GTX 1630, NVIDIA’nın bu model üzerindeki raf ambargosunu kaldırdığı anda satışta yer alacak.

GTX 1630’un özelliklerine göz atmak gerekirse karşımıza GTX 1650 modelinden daha düşük performansta özellikler çıkıyor. 512 CUDA çekirdeği taşıyan TU117 GPU ekran kartına güç verecek. 4GB bellek ve 64-bit veri yolu arayüzü ekran kartı kurulumunu tamamlayacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.