Mobil Haziran 18, 2022 15:48

Microsoft Defender iOS ve Android için Yayınlandı

Microsoft Defender iOS ve Android için Yayınlandı

Microsoft, antivirüs uygulaması olan Microsoft Defender uygulamasını bugün iOS ve Android telefonlar için indirime sundu. Hem de ücretsiz.

Yazılım ve donanım devi, ticari sürümden sonra şimdi de bireyler için Microsoft Defender adlı yeni güvenlik uygulamasını yayınladı. Ücretsiz olarak App Store ve Play Store’da yayınlanan uygulama yerleşik güvenlik sunuyor. 2 yıldır üzerinde çalışılan bu uygulama ücretsiz olarak indirilmesine rağmen maalesef ki üyelik sistemi ile çalışıyor. Microsoft 365 abonelerinin kullanabileceği bu güvenlik uygulaması cihazları koruma altına alması ile dikkat çekiyor.

Microsoft Defender özellikleri ile neler sunuyor?

  • Ailedeki herkes için kullanımı kolay, merkezi bir gösterge panosundan görüntüleme ve yönetme.
  • Mevcut antivirüs korumasını görüntüleme (Norton veya McAfee).
  • Platformlar arası kötü amaçlı yazılım koruması için Windows cihaz korumalarını iOS, Android ve macOS cihazlarına genişletin
    verileri ve cihazları güvende tutmaya yardımcı olmak için anında güvenlik uyarıları, çözüm stratejileri ve uzman ipuçları alabilirsiniz.

Microsoft’un uzun zamandır beklenen bu uygulaması yakında kimlik hırsızlığına karşı koruma ve güvenli çevrimiçi bağlantı gibi özellikleri destekleyecek. Mobil cihazlarda da güvenliği sağlamak isteyen Microsoft’un bu uygulamasını ücretsiz olarak kullanıma sunmasını beklerdik. En kötü ihtimalle sadece Defender’ı kullanabilmek için daha uygun bir fiyatlı abonelik sunulabilirdi.

Sadece Microsoft 365 abonelerinin kullanabildiği bu özelliği aylık 90 TL ve üzerinde ücret ödeyerek kullanmaya başlayabileceğinizi belirtelim. Rakipleri bu fiyat seviyesine çıkmadan gerçek zamanlı koruma sunarken Microsoft’un bu planı ile nasıl bir kullanıcı kitlesi yakalayacağı merak konusu.

Son olarak uygulamayı App Store veya Play Store’dan indirebileceğinizi belirtelim.

Microsoft Defender

Microsoft Defender’ın iOS ve Android uygulaması yayınlandı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.