Akıllı Telefon Haziran 18, 2022 9:53

iQOO 10 Pro, Dünya Hızlı Şarj Rekoru Kıracak

iQOO 10 Pro, Dünya Hızlı Şarj Rekoru Kıracak

Vivo’nun alt markası olan iQOO çok yakında amiral gemisi telefonu yenileyecek. iQOO 10 Pro 200W hızlı şarj desteğiyle geliyor.

Akıllı telefon üreticileri estetik kaygılar nedeniyle akıllı telefonların büyütemeyince hızlı şarj desteğine odaklandı. Bugün Çinli üreticiler sayesinde akıllı telefon hızlı şarj desteği çok ileri bir seviyeye ulaşmış durumda. Rekor 165 watt desteğiyle Nubia Red Magic 7 Pro modelinde. Hızlı şarj desteği noktasında Vivo alt markası iQOO ile birlikte bu rekoru kırmak istiyor. Şirket çok yakında iQOO 10 Pro modelini piyasaya sürecek. Güvenilir kaynaklara bu telefonun kutusunda 200 watt gücünde bir adaptör olacak. Yeni bir rapora göre telefonun pili bu sayede 12 dakika içerisinde dolacak.

Telefonun öncülü olan iQOO 9 Pro bu yıl 120 watt hızlı şarj desteğiyle çıkış yaptı. Şirketten yapılan açıklaya göre telefonun 4700 mah büyüklüğündeki pili 15-16 dakika gibi kısa bir sürede dolabiliyor. iQOO 10 Pro’yla birlikte bu süre yüzde 20 oranında geliştirilmiş olacak.

iQOO 10 Pro Başlıca Özellikleri

Gelelim telefonun diğer özelliklerine. 200 watt hızlı şarj desteğiyle rekor kıracak telefonun işlemci biriminde beklendiği gibi Snapdragon 8+ Gen 1 olacak. şarj ve işlemci tarafında öncülüne göre ciddi bir yükseltme alacak telefonda kamera birimi de merak uyandırıyor. Telefonun arkasında muhtemelen üç kamera göreceğiz. Bunlar 50 megapiksel ana kamera, 16 megapiksel telefoto ve 50 megapiksel ultra geniş açılı kamera şeklinde olacak.

6.78 inç büyüklüğünde Quad HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip LTPO2 AMOLED ekran telefonun en güçlü yanlarından biri olacak. iQOO 10 Pro’da ayrıca ekran altı parmak izi tarayıcısı ve stereo hoparlör olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.