Akıllı Telefon Haziran 18, 2022 10:48

iPhone 13 Satışları Hala Çok Güçlü!

iPhone 13 Satışları Hala Çok Güçlü!

iPhone 14 söylentilerinin arttığı bir dönemde iPhone 13 satışları hala dolu dizgin. Yeni bir rapora göre kullanıcıların ilgisi sürüyor.

Akıllı telefon markaları arasında geçiş söz konusu olduğunda Apple bu alanda liderliğini açık ara sürdürmeye devam ediyor. Yeni bir rapora göre yeni bir akıllı telefon markasına geçiş yapmak isteyen kullanıcıların yüzde 73’lük dilimi Apple’ı tercih ediyor. Rapora göre ayrıca iPhone 13 satışları da hala çok güçlü.

iPhone 13 Satışları Yüzleri Güldürüyor

Amerika’daki operatörlerden alınana verilere göre markalar arası geçişte kullanıcıların büyük bölümü Apple’ı tercih ediyor. Her dört kişiden üçü yeni telefonun iPhone olmasını istiyor. Kullanıcıların yüzde 16’sı ise Güney Koreli üretici Samsung’u tercih ediyor.

Platformlar arasında geçiş söz konusu olduğunda Android kullanıcılarının yüzde 43’ü iOS’a geçiş yapmak istediklerini belirtiyor. iOS tarafındaki kullanıcıların ise yalnızca yüzde 5’i Android’e geçiş yapmak istediğini belirtiyor.

Operatörlerin telefon satışlarında aslan payını iPhone modelleri oluşturuyor. iPhone, sırasıyla AT&T’nin satışlarının yüzde 66’sını, Verizon’da yüzde 60 ve T-Mobile’daki satışların yüzde 57’sini oluşturuyor. Bu oran geçen yıla kıyasla çok daha iyi seviyede.

Geçen yıl ekim ayında piyasaya sürülen iPhone 13 ve iPhone 13 Pro serisi modellerin tüm iPhone’lar arasında güçlü satışlarını sürdürüğünü gösteriyor. Tüm operatör kanallarında iPhone 13, mayıs ayında yüzde 25 pay ile en üst model olurken, onu yüzde 16 ile iPhone 13 Pro Max ve yüzde 13 ile iPhone 13 Pro izledi. İPhone 13 miniyüzde 2’lik bir pay alırken, diğer iPhone’lar yüzde 4’ü oluşturdu. Operatöreler, iPhone SE 3 satışlarının zayıf olduğunu da sözlerine ekledi.

Apple USB-C’li iPhone Modelini Test Etmeye Başladı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.