Instagram TikTok Benzeri Özellikleri Test Ediyor

Instagram, TikTok’taki özellikleri kopyalamaya devam ediyor. Şimdi de anasayfa görünümünde TikTok gibi tam ekran görünüm test ediyor.

Meta’nın çatısı altında yer alan sosyal medya devi Instagram, yeni bir izleme deneyimi sunacak ana Ana Sayfa akışında tam ekran fotoğrafları ve videoları test etmeye başladığını duyurdu. Instagram’ın Reels özelliğinde olduğu gibi bir deneyim artık ana sayfaya gelecek. TikTok’a bir adım daha benzemeye çalışan Instagram’ın bu hamlesi büyük beğeni toplayacak gibi görünüyor. Reels’leri ana sayfada tam ekran görüntülemek oldukça keyifli olacak.

Ayrıca keşif sekmesi, Reeles, alışveriş ve hesabınızın bulunduğu alt gezinme çubuğunu kullanmaya devam edebileceksiniz. Ancak tüm ekranı kaplayan tek bir fotoğraf veya video göreceksiniz. Şirket tarafından paylaşılan ekran görüntüsü Hikayeleri göstermese de, ortadaki bir gönderi olabileceğinden, büyük olasılıkla ana sayfanın en üstünde yer alacak.

Tam ekran özelliği test aşamasında olduğundan, herkes özelliği alamayabilir ve önümüzdeki birkaç hafta içinde rastgele kullanıma sunulacak.

instagram

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’ın tam ekran beslemenin yeni bir sürümünü ve bir gönderi oluşturmak ve mesajlara erişmek için kısayollar getirecek gezinme çubuğundaki değişiklikleri test etmeye başlayacağını da resmi olarak onayladı. Bununla ilgili olarak Mark Zuckerberg; “İçeriği keşfetmeyi ve arkadaşlarla bağlantı kurmayı kolaylaştırmak istiyoruz. Fotoğraflar hâlâ Instagram’ın önemli bir parçası ve tam ekran Akışta görünme biçimlerini iyileştirmenin yolları üzerinde çalışıyoruz. Bazı insanlar yakında bu testi görmeye başlayacak. Geri bildiriminizi duymak için heyecanlıyım!” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu