realme Haziran 16, 2022 12:23

Realme’nin Uygun Fiyatlısı realme C30 için Tarih Verildi

Realme’nin Uygun Fiyatlısı realme C30 için Tarih Verildi

Realme yakında karşımıza uygun fiyatlı telefonu realme C30 ile çıkmaya hazırlanıyor. Bu telefon sudan ucuz fiyatı ile yok satacak.

Çin’in önde gelen isimlerinden olan Realme’den sudan ucuz telefon gelecek. 130 dolar bandında olması beklenen Realme C30 için bugün firma tarih verdi. Realme’den gelen açıklamalara göre telefon 20 Haziran 2022 tarihinde resmi olarak tanıtılacak. Giriş seviyesinde yer alacak olan bu telefonun özellikleri de şimdiden belli olmaya başladı.

Son gelen bilgilere göre telefonda sekiz çekirdekli Unisoc T612 yonga seti yer alacak. Giriş seviyesi için gayet yeterli olan bu yonga setine 3 GB RAM’in eşlik etmesi bekleniyor. 8.5mm kalınlığında şerit tasarım ile gelecek olan telefonun 182 gram ağırlığında olacağı söyleniyor.

Mavi ve yeşil renklerine sahip olacak olan bu telefonda tek kamera kurulumu yer alacak. Giriş seviyesinde yer almasına rağmen 5.000 mAh kapasiteli bataryası ile gün boyu dolu dolu bir deneyim sunacak olan telefon ilk olarak Çin ve Hindistan pazarında satışa sunulacak.

realme C30

realme C30

Türkiye ihtimali de olan bu telefon uygun fiyata telefon satın almak isteyenlerin ilk tercih edeceği modeller arasında yer alacak gibi görünüyor. 720P çözünürlüğünde 60 Hz tazelemli LCD ekran ile gelmesine kesin gözüyle bakılan bu telefonda ya Android 11 ya da Android 12 işletim sistemi kullanılacak. Giriş seviyesinde oldukça iddialı olacak olan bu telefon bakalım gelişmekte olan ülkelerde başarılı olabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.