PlayStation Haziran 16, 2022 18:54

PlayStation 5 ile TikTok Benzeri Videolar Yapabileceksiniz

PlayStation 5 ile TikTok Benzeri Videolar Yapabileceksiniz

PlayStation 5 için uygulamalar güncellenmeye devam ediyor. Şimdi de Share Factory Studio TikTok benzeri özellikler ile güncellendi.

Sony’nin PlayStation 5 için güncellediği uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Şimdi de Share Factory Studio uygulaması bugün bir güncelleme daha aldı. Ücretsiz olarak sunulan bu uygulama oyun videolarınızı konsol üzerinden düzenlemenizi sağlıyordu. Son güncelleme ile artık bu videoları daha detaylı düzenleyip TikTok benzeri içerikler üretebileceksiniz.

Sony, yayınlanan son güncellemede, uygulamaya kısa, TikTok tarzı oyun videoları oluşturmayı, düzenlemeyi ve arkadaşlarınızla paylaşmayı kolaylaştıran yeni bir Bits özelliği ekledi. Bu Bits videoların uzunluğu üç saniye ile bir dakika arasında değişiyor. Bits, farklı stiller, hareketli çıkartmalar, çizimler ve el yazısı altyazılar oluşturma yeteneği ve özelleştirilebilir seslendirme ile birlikte geliyor. Oyun videolarını PC’ye ihtiyaç olmadan direkt olarak PS5 üzerinden düzenleyip sosyal medyada paylaşabilmek oldukça sevindirici.

Share Factory Studio

Share Factory Studio

Sony konu ile ilgili olarak; “Bits ile amacımız, PlayStation oyuncularının harika başarıları, şakaları, püf noktalarını ve diğer ilgi çekici içerikleri paylaşmak için kısa oyun videoları oluşturmasını ve paylaşmasını kolay ve eğlenceli hale getirmektir. Kişisel favori şarkılarımızdan bazıları, Taco Salı, Sitcom Ending, Get Well Soon ve tabii ki Oh No, Laugh.” ifadelerini kullandı.

PlayStation Store’dan Share Factory Studio indirebilirsiniz. Bu güncellemenin sadece PS5’te geçerli olduğunu belirtelim. PS4 görünüşe göre artık yeni özellikler almayacak. Sony’nin odağı PS5 olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.