iPhone Haziran 16, 2022 13:35

iPhone 13 Pro Fiyatı Dibi Gördü

iPhone 13 Pro Fiyatı Dibi Gördü

Türkiye’de fiyatlar artar, savaştaki Rusya’da fiyatlar düşer. iPhone 13 Pro fiyatı Rusya’da resmen dibi gördü. Bizde iki kat pahalı.

Rusya’nın savaşa girmesinden dolayı Apple’dan anında yaptırımlar gelmişti. Bu yaptırımlar sonrasında iPhone 13 Pro fiyatı ülkede resmen karaborsa olmuştu. Ancak savaşın etkilerinin azalmasından sonra ilginç bir haber geldi. Rusya’da iPhone 13 Pro’nun fiyatı resmen dibi gördü. Rusya’da şu sıralar bu canavar 22.000 TL’ye satılıyor. Aynı telefon ise ülkemizde 29.999 TL’ye satılıyor.

Savaşta olan bir ülke ve Apple tarafından ambargo yiyen Rusya’da telefon fiyatlarının düşmesi oldukça ilginç. Bu indirimlerin Apple Rusya tarafından yapılmadığını Rusya’daki alışveriş siteleri tarafından yapıldığını belirtelim. Çünkü Apple Rusya ülkede hala resmi olarak satışlara başlamadı.

Ülkemizde kurların sürekli yükselmesi ve vergilerin artmasından dolayı maalesef ki fiyatlar bu seviyelere geldi. Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone 14 ailesinde 100 dolarlık bir zam yapması bekleniyor. Bu durum gerçekleşirse iPhone 14 Pro Max’in fiyatı 40.000 TL bandını aşacak gibi görünüyor.

iPhone 13 Pro fiyatı

iPhone 13 Pro fiyatında büyük indirim

Apple Türkiye’nin bu konuda yapabileceği en ufak bir şey olmadığını belirtelim. Fiyat politikaları belirlenirken ülkedeki ekonomik durum ve kurlar baza alınıyor. Bu yüzden Apple Türkiye bu fiyatlara çıkmakta haklı. Maalesef fiyatların bu seviyeden geriye gelmesi çok zor görünüyor. Bakalım bir mucize olacak ve iPhone fiyatları ülkemizde en azından son zam öncesine düşecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.