Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 16, 2022 13:53

Intel Arc A380 Satışa Çıktı! Fiyat İnanılmaz

Intel Arc A380 Satışa Çıktı! Fiyat İnanılmaz

Mavi çip devi Intel, Arc A380 ekran kartı ile gündeme çıktı. GPU, süper bir fiyatla piyasaya sürüldü. İşte detaylar karşınızda.

Intel’in giriş seviyesi yüksek performanslı oyun grafik kartları uzun zamandır bekleniyordu. Bu modellerin en beklenen GPU’su Intel Arc A380, bir üretici tarafından özel sürümü ile piyasaya sürüldü. Ekran kartı uygun fiyatıyla dikkatleri üstüne çekti.

Intel Arc A380 Özel Sürümüyle Raflarda

Intel’in ilk özel Arc grafik kartı unvanını taşıyan Arc A380, ACM-G11 grafik işlemcisi ile NVIDIA’nın GTX 1660 grafik kartına eşdeğer bir güç sunuyor. NVIDIA’nın bu ekran kartı, yaklaşık 250$ fiyat etiketiyle piyasaya sürülmüştü. Ancak Intel’in bu yeni giriş seviyesi ekran kartı Arc A380, 150$ fiyat etiketiyle GUNNIR isimli bir üretici ve Intel’in kendisi tarafından piyasaya sürüldü.

Asya pazarında önemli bir pazar payına sahip olan GUNNIR, Arc A380’nin ilk özel üretimini piyasaya sürdü ve dikkatleri üstüne çekti. Çok hoş bir tasarıma sahip olan bu özel sürüm A380, yaklaşık 92W TDP değeri ve 6GB GDDR6 bellek taşıyor. TSMC’nin 6nm işlem düğümü ile üretilen bu grafik işlemcisinin oldukça serin çalıştığı söyleniyor.

Intel Arc A380

GUNNIR Arc A380 Photon, Arc 3, Intel XeSS ve DirectX 12 Ultimate destekleriyle birlikte günümüz koşullarına uygun bir donanım oluyor. Tüm bu özellikleriyle birlikte ekran kartının giriş seviyesine yeni bir soluk getirdiğini fark edebiliyoruz. MSI, ASUS ve XFX gibi popüler ekran kartı üreticilerinin Intel Arc modellerini yakında piyasaya süreceğini tahmin ediyoruz. Gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.