Akıllı Telefon Haziran 16, 2022 8:49

Galaxy S21 FE 4G Geliyor! Üstelik Ucuz Olacak

Galaxy S21 FE 4G Geliyor! Üstelik Ucuz Olacak

Yeni bir rapora göre Samsung, Galaxy S21 FE 4G modelini hazırlıyor. Sızan bilgilere göre telefonda orta segment işlemci yer alacak.

Samsung görünüşe bakılırsa sürpriz diyebileceğimiz bir telefon hazırlığında. “FE” takısı bugüne kadar Güney Koreli üreticinin uygun fiyatlı üst segment telefonları için kullanıldı. Bu defa ise orta segment bir telefon seriye dahil edilecek. Galaxy S21 FE’nin ardından bu defa telefonun 4G versiyonu geliyor. Galaxy S21 FE 4G sadece bağlantı tarafında değil, işlemci birimi noktasında ciddi bir segment düşüşü yaşıyor.

Galaxy S21 FE 4G, Snapdragon 720G’den Güç Alacak

Samsung’a yakınlığıyla bilinen GalaxyClub sitesinin ortaya çıkardığı bilgilere göre Galaxy S21 FE 4G’ye Qualcomm’un artık gözden düşen işlemcilerinden biri olan Snapdragon 720G güç verecek. Bu işlemci birimi telefonun özünün değişeceği anlamına geliyor.

Galaxy S21 FE’nin 5G modelinde Snapdragon 888 ve Exynos 2100 işlemcileri kullanıldı. Snapdragon 720G, telefonun daha düşük fiyatlı olacağı anlamına geliyor. Hatırlatmak gerekirse önceki yıl tanıtılan Galaxy A52’de bu işlemci kullanılmakta.

Yine kaynak tarafından aktarılan bilgilere göre Galaxy S21 FE’nin 4G versiyonunda 6.4 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran yer alacak. bu ekranın 90Hz ya da 120Hz tarama hızına sahip olması bekleniyor. 12 megapiksel + 8 megapiksel + 12 megapiksel şeklinde üçlü arka kameraya sahip telefonun ön kamerası ise 32 megapiksel çözünürlüğünde görünüyor. Telefonda ayrıca 4.500 mAh büyüklüğünde bir pil göreceğiz.

Mevcut durumda daha düşük fiyatlı Galayx A serisi telefonlar varken, Galaxy S21 FE 4G’ye ihtiyaç var mı bilmiyoruz. Üstelik Galaxy A33, Galaxy A52, Galaxy A53 gibi modeller yüksek satış rakamlarına ulaşmakta. Samsung muhtemelen Galaxy S20 FE gibi cihazların 4G versiyonlarının iyi satış rakamlarını görerek böyle bir model çıkarmak istiyor olabilir. Galaxy S21 FE 4G’de daha düşük bir işlemci yer alsa da, S21 FE 5G’nin kamera birimini miras alıyor.

Galaxy S20 Ekranı Sorunlar Yaşamaya Başladı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.