Akıllı Telefon Haziran 15, 2022 8:50

Xiaomi 12 Ultra Cephesinden Kafa Karıştırıcı Bilgiler Geliyor

Xiaomi 12 Ultra Cephesinden Kafa Karıştırıcı Bilgiler Geliyor

Xiaomi 12 Ultra gündemden düşmüyor. Fakat güvenilir kaynakların telefon hakkında aktardıkları birbiriyle çelişiyor. Son gelişmeleri aktarıyoruz. 

Xiaomi 12 Ultra, şirketin Leica kameralı ilk telefonu olacak. Xiaomi’nin temmuz ayı içerisinde resmileştireceği telefon uzun süreden beri gündemin ilk sıralarında. Fakat son dönemde Xiaomi 12 Ultra’ya dair sızdırılan bilgiler birbiriyle çelişmeye başladı. Digital Chat Station adlı hesap 200 megapiksel arka kamera, 165Hz ekran tarama hızı ve 200 watt hızlı şarj desteğinden söz etti. Bir başka kaynak ise saydığımız bu özelliklerin Xiaomi 12 Pro ve Mi 11 Ultra’dan miras alınacağını aktardı. Detaylara göz atalım.

Xiaomi 12 Ultra 67 watt şarjla geliyor

Bir başka kaynağa göre Xiaomi 12 Ultra’da 67 watt kablolu ve 50 watt kablosuz hızlı şarj desteği yer alacak. Bu parametreler geçen yıl tanıtılan Xiaomi Mi 11 Ultra aynı görünüyor. Aynı olan sadece şarj gücü olmayacak.

Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra’nın kamera birimi de öncül modeliyle aynı olacak. En azından megapiksel değerleri aynı görünüyor. Telefonda 50 megapiksel (OIS destekli) ana kamera, yine OIS destekli 48 megapiksel periskop kamera ve 48 megapiksel ultra geniş açılı kamera yer alacak. Telefonda ayrıca 3D ToF sensör olacak.

Ekrana gelince; Xiaomi 12 Ultra’da 6.7 inç büyüklüğünde Quad HD+ çözünürlüğünde 120Hz LTPO AMOLED ekran olacak. Bu ekran Xiaomi 12 Pro’dan alınacak, zira Mi 11 Ultra’daki ekran 6.81 inç büyüklüğündeydi ve LTPO özelliğinden yoksundu.

Xiaomi 12 Ultra’nın işlemci biriminde beklendiği gibi Snapdragon 8+ Gen 1 olacak. Yeni nesil işlemcinin günlük kullanımda nasıl bir performans ortaya koyacağı merak konusu. Avrupa fiyatı 1.100 € seviyesinde olması beklenen telefona dair gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.