Akıllı Telefon Haziran 15, 2022 9:54

OnePlus 10 5G İşte Böyle Görünecek!

OnePlus 10 5G İşte Böyle Görünecek!

Yeni bir OnePlus telefon sızıntılara konu olmuş durumda. İddiaya göre bu telefon OnePlus 10 5G ismiyle çıkış yapacak. İşte detaylar…

Kısa süre önceki bir raporda OnePlus’ın yılın geri kalanında sadece bir amiral gemisi telefon duyuracağı ve bunun da OnePlus 10T 5G olduğu iddia edildi. Güvenilir bir kaynak yeni bir OnePlus telefona ait görüntüler yayınlandı. Bu telefonun OnePlus 10 5G olduğu tahmin ediliyor.

OnePlus 10 bu yıl sürpriz bir şekilde Pro modelle birlikte tanıtılmadı. Yeni bir ürün stratejisi olarak telefonun tanıtılması artık beklenmiyordu. Fakat bu görüntüler işin rengini değiştireceğe benziyor. Telefonun yayınlanan görüntüleri tasarım dilinin OnePlus 10 Pro ile aynı olduğunu gösteriyor. Kamera birimi Hasselblad ile destekleniyor ve telefonun yan tarafıyla bütünlük halinde. Pro’dan farklı olarak ekran düz bir yapıda karşımıza çıkıyor.

Ön kamerası ekran üzerinde merkeze konumlandırılan telefona dikkatli bir şekilde bakıldığında kaydırıcı tuş görünmüyor. OnePlus ile özdeşleşen tuşun bundan sonraki süreçte sadece Pro modellere özgü olması bekleniyor.

OnePlus 10 5G Başlıca Özellikleri

Telefonun kamera birimi ile başlayalım. OnePlus 10’da f/1.8 diyafram açıklığına sahip 50 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş lens ve 2 megapiksel makrodan oluşan üçlü kamera birimi olacak. Ön tarafta ise 16 megapiksel özçekim kamerası bulunuyor. Ekrana gelince; telefonda 6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ AMOLED panel olacak. Bu ekran 120Hz yenileme hızına, 360Hz dokunmatik örnekleme hızına, 10-bit renk, HDR10+ desteği ile geliyor.

Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden güç alacak telefonun öne çıkan özelliklerinden biri de 150 watt hızlı şarj destekli 4.800 mAh pili olacak. Telefonun bellek seçenekleri 8GB RAM + 128GB ve 12GB RAM + 256GB depolama şeklinde görünüyor.

Ekran altı parmak izi tarayıcısı, stereo hoparlör, NFC, Bluetooth 5.2 ve siyah-beyaz renk seçenekleri telefonun öne çıkan diğer özellikleri olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.