Akıllı Saat Haziran 15, 2022 19:21

Huawei Watch GT 3 Pro EKG Özellikleri Nasıl Kullanılır?

Huawei Watch GT 3 Pro EKG Özellikleri Nasıl Kullanılır?

Huawei’nin sağlık ve spor özellikleri ile öne çıkan akıllı saati Huawei Watch GT 3 Pro EKG özelliği ile hayat kurtarıyor. Peki, EKG nasıl çekiliyor?

Huawei, akıllı telefon sektöründe olduğu kadar giyilebilir ürünleri ile de ön plana çıkmaya devam ediyor. Firmanın en yeni akıllı saati Huawei Watch GT3 Pro, hem sağlık hem de spor özellikleriyle dikkatleri üzerine çekti. Şıklık, sadelik ve teknolojiyi güzel bir şekilde harmanlayarak karşımıza rakiplerinde olmayan bir model ile çıkan Huawei, EKG çekme özelliği ile hayat kurtarmaya başladı. Peki, Huawei Watch GT 3 Pro EKG çekim özelliği nasıl kullanılıyor?

Akıllı saatimizde yer alan EKG özelliğini kullanabilmek için telefonunuzda Huawei Health uygulamasının kurulu olması gerekiyor. Bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde AppGallery, Play Store ve App Store üzerinden telefonunuza indirebilirsiniz. Bluetooth ile telefona bağladığınız saati Huawei Health uygulamasından telefonunuz ile eşleştirerek, akıllı saatin tüm özelliklerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Huawei Health uygulaması şimdilik EKG çekmeye yardımcı oluyor. Ancak ilerleyen aylarda yayınlanacak olan güncelleme ile EKG raporlama özelliği de desteklenecek. Hastahaneyi bileğinize getirecek olan EKG raporlama özelliği sayesinde özellikle kalp rahatsızları yaşayanların hayatları güvence altına alınacak diyebiliriz. EKG raporlarınızı kontrol ederek, dokturunuza gidebilir ve sağlık durumunuzu bazı şeyler çok geç olmadan öğrenebilirsiniz.

Huawei Watch GT 3 Pro EKG Özellikleri Nasıl Kullanılır?

EKG raporlama özelliğinin nihai sürümünün yayınlanmasını beklemek istemiyor ve özelliği şimdiden kullanmak istiyorsanız size güzel bir haberimiz var. Android ve HarmonyOS işletim sitemlerinde beta aşamasıda olan uygulamayı APK. olarak buradan indirebilirsiniz. APK.’yı kurduktan sonra uygulamayı açıp EKG raporlama özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Beta aşamasında olan uygulamayı yükledikten sonra Huawei Health’i açın ve Cihazlar bölümüne girin. Donanım sürümünün HarmonyOS 2.1.0.316 (SP2C00M00) olması gerekiyor. Eğer buraya kadar her şey tamamsa EKG çekmeye başlayabilirsiniz.

Huawei Watch GT 3 Pro EKG

Huawei Health uygulamasında Sağlık kısmında yer alan Kalp seçeneğine bastığınızda EKG bölümünü göreceksiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek EKG verilerine ve kapsamlı grafiklere erişebilirsiniz.

Son olarak Huawei Watch GT3 Pro serisindeki EKG verilerinin referans amaçlı olduğunu belirtelim. Bu raporların resmi bir belge olarak geçmediğinin de altını çizelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.