Akıllı Telefon Haziran 15, 2022 12:24

HarmonyOS 3.0 Beta Başlıyor, İşte Güncellemeyi İlk Alacak Modeller

HarmonyOS 3.0 Beta Başlıyor, İşte Güncellemeyi İlk Alacak Modeller

HarmonyOS 3.0 için beta kayıtları başladı. İşletim sistemini test edecek ilk cihazlar şimdiden açıklandı. Detaylara göz atalım.

Huawei, HarmonyOS 3.0 beta kayıtlarının başladığını duyurdu. Genel kullanıcılar için başlatılan beta programına Huawei’in son dönemde duyurduğu üst segment telefon ve tabletler dahil olabilecek. Bu kullanıcılar kararlı sürüm öncesi Harmony OS 3.0’ı test ederek geri bildirim sağlayacak. Bu sayede işletim sistemini geliştirme çalışmaları daha hızlı yapılabilecek.

HarmonyOS 3.0 Beta Programına Katılacak Cihazlar

  • Huawei P50
  • Huawei P50 Pro
  • Huawei P50 Pocket
  • Huawei Mate 40
  • Huawei Mate 40 Pro
  • Huawei Mate 40 Pro 4G
  • Huawei Mate 40 Pro+
  • Huawei Mate 40 RS Porsche Design
  • Huawei MatePad Pro 12.6-inch 2021

Beta kayıtları sadece Çin model numaralı telefonlar için geçerli. Küresel çaptaki kullanıcılar ne yazık ki kayıt yaptıramıyor. Öte yandan Huawei’in 3.0 sürümü ile birlikte HarmonyOS’i globaldeki telefonlara da sunması bekleniyor. Daha önce en üst kademeden yapılan açıklamalar bu yöndeydi.

Harmony OS 3.0’ın ağustos ya da eylül ayında resmi olarak çıkış yapması bekleniyor. 3.0, Harmony OS cephesinde bugüne kadarki en büyük yükseltme olması bekleniyor.

HarmonyOS Hakkında;

HarmonyOS, Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei Technologies Co. Ltd. kısa adıyla Huawei tarafında geliştirilen işletim sistemidir. İşletim sisteminin HarmonyOS 2.0 akıllı telefon sürümü, Android 10’un açık kaynak kodları üzerine inşa edildi. Akıllı telefonlar ve IoT cihazları içinse LiteOS tabanlıdır. Huawei AppGallery’den akıllı telefonlara ve tabletlere yüklenebilen uygulamalar da dahil olmak üzere çeşitli uygulama biçimlerini destekler.

HarmonyOS aynı zamanda dünyanın ilk açık kaynak kodlu mikro çekirdek tabanlı olma özelliğini taşıyan işletim sistemidir. Harmonyos 2.0 sürümü 2 Temmuz 2021 tarihinde resmi olarak tanıltıldı ve 2021 sonuna kadar huawei tarafından 300 milyon cihazda kullanıma sunulacağı duyurulmuştur.

Huawei P50 Pocket İçin Önemli Bir Kamera Güncellemesi Başladı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.