Akıllı Telefon Haziran 14, 2022 18:51

Xiaomi 12S İşlemcisiyle Birlikte Göründü

Xiaomi 12S İşlemcisiyle Birlikte Göründü

Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemisi telefonun işlemci birimi belli oldu. Xiaomi 12S, Leica destekli üç arka kameraya sahip olacak.

Xiaomi’nin yılın ikinci yarısında bir elin parmakları kadar daha amiral gemisi telefon duyurması bekleniyor. Temmuz ayında Xiaomi 12 Ultra’nın tanıtılacağı zaten onaylandı. Hem sertifika süreçleri hem de kriter test sonuçları Xiaomi 12S serisinin de hazırlanan telefonlar arasında olduğunu gösteriyor. Xiaomi 12S’in Xiaomi 12’nin devam modeli olacağını belirtelim. Telefonda güncellenmiş işlemciyle birlikte daha iyi bir kamera performansı göreceğiz.

Xiaomi 12S, Geekbenc Testinde Göründü

Xiaomi 12S’in tanıtımı görünüşe bakılırsa yaklaşıyor. Telefon son olarak Geekbench kriter testinde ortaya çıktı. Burada yer alan bilgilere göre telefon 2.02GHz hızında dört çekirdeğe, 2.75GHz frekansına sahip üç çekirdeğe ve 3.19GHz hızında bir süper çekirdeğe sahip sekiz çekirdekli bir işlemciden güç alacak Adreno 730 GPU’nun eşlik edeceği bu işlemci Snapdragon 8+ Gen 1’in ta kendisi.

Burada Android 12 sürümüyle çıkış yapacağı onaylanan telefonda ek olarak 12GB RAM göreceğiz. Telefon tek çekirdekte 1328 puan, çok çekirdekli testlerde ise 4234 puan almayı başarıyor.

Xiaomi 12s’te ayrıca 67 watt hızlı şarjde desteği yer alacak. 120Hz tarama hızına sahip AMOLED ekranla donatılacak telefonda 50 megapiksel üçlü arka kamera paketi olacak. Kamera birimi bu defa Leica ile desteklenecek. Telefonun sızan bir görüntüsü Leica destekli kamera birimini zaten onaylamış durumda.

POCO F4 5G Kamera Örnekleri Fena Görünmüyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.