Akıllı Telefon Haziran 14, 2022 8:23

MIUI 13.5 Güncellemesi Almayacak Modeller Belli Oldu!

MIUI 13.5 Güncellemesi Almayacak Modeller Belli Oldu!

Geçtiğimiz gün MIUI 13.5 güncellemesi alacak cihazların listesini sizlere aktardık. Şimdi ise güncelleme almayacak modellere göz atıyoruz.

MIUI 13.5 güncellemesi, Xiaomi’nin bir sonraki arayüz yükseltmesi olacak. Xiaomiui sitesi bu güncellemeyi alacak ve almayacak modelleri büyük ölçüde sıralamış durumda. Buradaki haberimizde güncelleme alacak modelleri uzun uzadıya sıraladık. 120’den fazla Xiaomi, Redmi ve POCO telefon önümüzdeki süreçte MIUI 13.5 sürümüne yükseltilecek. Yeni MIUI sürümüne yükseltilecek telefonların tümü Android 12 tabanlı olacak.

MIUI 13.5, Android 11 sürümünde kalan modeller içinse yayınlanmayacak. Güncelleme dağıtımı sürerken Xiaomi daha fazla telefonu güncelleme dışında tutabilir. Alt bölümdeki listede yer alan telefonların MIUI 13.5 güncellemesinin dışında kaldığını görmek kullanıcıları üzse de, bazıları için emeklilik dönemi gelmişti.

MIUI 13.5 Güncellemesi Almayacak Modeller

  • Mi 9 / 9 SE / 9 Lite / 9 Pro
  • Mi 9T / Mi 9T Pro
  • Mi CC9 / Mi CC9 Meitu
  • Redmi K20 / K20 Pro / K20 Pro Premium
  • Redmi Note 8 / Note 8T / Note 8 Pro
  • Redmi 9A / 9AT / 9i / 9C
  • POCO C3 / C31

Xiaomi MIUI 13.5

MIUI 12.5’teki gelişmelere bakıldığında Xiaomi sistem altyapısında önemli iyileştirmeler gerçekleştirdi. Benzer sürecin MIUI 13.5’te de yaşanmasını bekliyoruz. Fakat Xiaomiui sitesinin ortaya çıkardığı bazı ekran görüntülerinde MIUI 13.5 ile birlikte ufak çaplı arayüz değişikliklerin olacağı görüldü.

Özellikle kamera arayüzünde kamera modlarının yeniden dizayn edilmesi ve butonlarda bazı makyajlamalar göreceğiz. Xiaomi ayrıca MIUI 13.5 sürümüyle birlikte arayüzü tek elle kullanıma daha fazla uygun hale getirecek. Güncellemeye dair yeni gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.