Katlanabilir Telefonlar Haziran 14, 2022 20:00

Galaxy Z Flip 3 Söylenenden De Dayanıklı Çıktı!

Galaxy Z Flip 3 Söylenenden De Dayanıklı Çıktı!

Samsung’un çok ses getiren katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip 3 modelinin söylenenden de daha sağlam olduğu ortaya çıktı. İşte detaylar.

Samsung geçtiğimiz yıl karşımıza 1.500 dolarlık katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip 3 ile çıkmıştı. Fiyatından ve kompakt yapısından dolayı satış rekorları kıran bu telefon, dünyanın en çok satan katlanabilir telefon unvanına sahip olmuştu. Bildiğiniz gibi katlanabilir telefonlarda dayanıklılık çok önemli. Samsung da bunu bildiği için lansmanda telefonun çok dayanıklı bir ekran ile geldiğini açıklamıştı.

Bugün ise Mrkeybrd, Flip3’ün arka arkaya birkaç gün boyunca özel bir manipülatörde katlandığı ve açıldığı bir test yaptı. Testler 8-13 Haziran tarihleri ​​arasında canlı olarak devam etti. Bugün sona eren test sonuçlarına göre telefon 418.500 defa katlanmaya dayanıklı. Samsung katlanabilir ömrünü ise 200.000 olarak açıklamıştı. İki kat daha fazla katlanan bu telefon Samsung’un söylediği süreden günlük ekstra 105 defa daha katlanabiliyor.

Samsung‘un bu testleri başarı ile sonuçlandırdığı ortada. Güney Koreli firma bu yüzden 200.000 rakamını vermekte çok haklı. Ancak telefon gördüğünüz gibi daha dayanıklı bir yapıda olması ile müşterilerini üzmüyor. Samsung’un katlanabilir telefon alanındaki başarısını şu sıralar Huawei yakalamak istiyor. Apple’ın da bu alana giriş yapması bekleniyor.

Ancak Samsung çoktan katlanabilir telefon pazarını ele geçirdi. Pazara yeni oyuncuların girmesi ve dağılımı değiştirmesi uzun bir süre alabilir. Bakalım katlanabilir telefonlarda  bizleri nasıl bir gelecek bekliyor?

https://www.teknoburada.net/2022/06/14/samsung-haziran-guncellemesini-bircok-galaxy-telefon-icin-yayinlandi/

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.