Akıllı Telefon Haziran 13, 2022 11:53

Redmi K50 Ultra Özellikleri Netleşiyor! Xiaomi 12 Ultra’nın Ucuz Versiyonu

Redmi K50 Ultra Özellikleri Netleşiyor! Xiaomi 12 Ultra’nın Ucuz Versiyonu

Redmi K50 Ultra cephesinde sular ısınmaya başladı. Redmi’nin premium akıllı telefonu güçlü donanım özelliklerine sahip olacak.

Redmi K50 Ultra, Xiaomi 12 Ultra’nın daha ucuz alternatifi olarak yakında piyasaya sürülecek gibi görünüyor. Çin’den gelen yeni bir sızıntı, oldukça kaslı görünen telefonun kamera özelliklerini açığa çıkarıyor.

Şu sıralar manşetlerin büyük bölümünde Xiaomi 12 Ultra modelini görüyoruz. Telefonun donanım özellikleri ve kasa yapısı göz önüne alındığında bu telefon hiç de ucuz olmayacaktır. Türkiye’ye geldiği takdirde Xiaomi 12 Ultra’nın fiyatı muhtemelen 30 bin TL seviyesinde olacaktır.

Redmi K50S Pro

Redmi K50 Ultra Özellikleri

Kaynaklara göre Redmi K50 Ultra’da 120Hz yenileme hızına sahip Samsung üretimi E5 AMOLED ekran yer alacak. Bu ekran Redmi K50 Pro’da olduğu gibi Quad HD+ çözünürlüğünde olacak. Maliyetlerin artmaması adına telefonda düz bir ekran kullanılacak.

Telefonun işlemci biriminde beklendiği gibi Snapdragon 8+ Gen 1 yer alacak. K50 Ultra bu işlemci yapısıyla sadece kendi markasının değil, mobil dünyasının en güçlü telefonlarından biri olacaktır.

Gelelim K50 Ultra’nın kamera yeteneklerine. Redmi K50 Pro’daki 108 megapikselin aksine K50 Ultra’da 50 megapiksellik bir ana kamera göreceğiz. Bilgileri sızdıran kaynak hangi sensör olacağını belirtmiyor, ancak bunun “Süper büyük” bir sensör olacağını iddia ediyor. Bu kamera muhtemelen 1/1.57 inçlik Samsung GN5 veya 1/1.3 inçlik GN1 olacak. Redmi K50 Ultra’nın ayrıca Xiaomi 12 Pro gibi 120 watt hızlı şarj desteğine sahip olması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.