Nothing Haziran 13, 2022 13:25

Nothing Phone’un Kuşu Kalktı!

Nothing Phone’un Kuşu Kalktı!

Nothing’in yeni ve ilk telefonu Nothing Phone için kuşlu reklam çalışmalarına tam gaz devam ediliyor. Telefonun tasarımı kendini gösteriyor.

Nothing firması teknolojiye farklı bir soluk kazandırmak için geçtiğimiz aylarda karşımıza şeffaf tasarıma sahip kulaklıkları ile çıkmıştı. OnePlus’ın CEO’su tarafından kurulan bu firma çok yakında telefon işine de girecek. Orta segmentte yer alacak olan bu telefon diğer Android telefonlardan farklı bir tasarıma sahip olacak. Yine şeffaf bir arka bölümü kullanacak olan firma bu süreçte kuşlarla kendi reklamını yapıyor. Şimdilik sektörde bu kuş göndermesinin neyi çağrıştırdığı bilinmiyor. Ancak firmadan çok ilginç bir telefon geleceği ortada.

12 Temmuz tarihinde tanıtılacak olan telefonda Snapdragon 7 Gen 1 yonga seti ve 8 GB RAM’in kullanılması bekleniyor. Bu zamana kadar ortaya çıkan sızıntılar ve paylaşılan resmi çizimler telefonun arkasında ikili kamera kurulumunun yer alacağını gösteriyor. İkili kamera kurulumu aslında günümüz için çok yeterli. Ana kamera iyi olduktan sonra periskop lens istemeyenlere fazlasıyla yetebilecek düzeyde. Ancak şimdilik ana kameranın sensörü ve kaç Megapiksel olduğu bilinmiyor.

Belli başlı Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak olan bu modelin Türkiye pazarına gelmeyeceğini düşünüyoruz. Fiyat açısından Nothing’in nasıl bir politika izleyeceği de merak konusu. Muhtemelen tasarım telefon olacağı için 500 euro bandında bir fiyat etiketine sahip olur. Bu fiyatlarda rakipleri Snapdragon 8 Gen 1 sunarken firmanın Snapdragon 7 Gen 1’li telefon satması mantıksız olur. Bu yüzden 300 euro bandında bir telefon görebiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.