Akıllı Telefon Haziran 13, 2022 9:21

Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4, Türkiye’ye Hangi İşlemci İle Gelecek?

Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4, Türkiye’ye Hangi İşlemci İle Gelecek?

Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 cephesinden sevindirici haberler geliyor. Telefonlar Türkiye’ye Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisiyle gelecek.

Samsung, son gelişmelere bakılırsa 10 Ağustos tarihinde yeni nesil katlanabilir telefonları ve Galaxy Watch 5 serisi saatler için bir etkinlik gerçekleştirecek. Bu etkinlikte Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 katlanabilir telefonlar görücüye çıkacak. Her iki telefonun tasarım detayları ve teknik özelikleri büyük ölçüde netlik kazanmış durumda. Yeni bir raporda Samsung’a yakınlığıyla bilinen Ice Universe adlı kaynak telefonların işlemci birimleri hakkında sevindirici bir haber aktardı.

Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4, Snapdragon 8+ Gen 1 İle Geliyor

Kaynağa göre Samsung’un yeni nesil katlanabilir telefonları tüm dünyada Snapdragon 8+ Gen 1 işlemciyle satışa sunulacak. Bu özellikle Türkiye ve Avrupa’daki kullanıcılar için mükemmel bir haber. Samsung zaten Galaxy S22 serisini ülkemize Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle getirdi. Z Fold 4 ve Z Flip 4 ile birlikte Avrupalı kullanıcılar da Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcili Samsung telefonların tadını çıkaracak.

Samsung Galaxy Z Fold 4

Samsung’un Exynos ve Snapdragon işlemcili telefonları arasındaki performans ve verimlilik farkını bilmeyen kalmamıştır diye düşünüyoruz. Snapdragon işlemcili Samsung telefonlar her daim Exynos işlemcili aynı modelden daha iyi pil süresi sunmuş ve kamera başta olmak üzere pek çok noktada daha iyi performans ortaya koymuştur. Nitekim bunu Galaxy S22 serisinde de gördük. Yine kaynağa göre Galaxy S22 Ultra’nın Exynos versiyonu Snapdragon versiyonuna göre daha çok takılmalar yaşamakta. Özellikle Galaxy Z Flip 4 gençler arasında popüler bir telefon olacaktır. En çok da genç kullanıcıların telefon alırken işlemci birimini sorguladığını unutmayalım.

Yeniden katlanabilir telefonlara dönecek olursak; en çok merak edilen hususlardan biri telefonlardaki katlanma izinin giderilip giderilmediği. Kısa süre önce Galaxy Z Flip 4’ün ortaya çıkan bir görüntüsünde Samsung’un katlanma izini büyük ölçüde giderdiği ortaya çıktı. Bu da telefonların yeni bir menteşe sistemine sahip olacağı anlamına geliyor.

Galaxy Z Flip 4 Canlı Görüntüleri Sızdırıldı! Önemli Bir Değişiklik Yok

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.