Akıllı Saat Haziran 13, 2022 10:23

En Çok Satan Akıllı Saat Modelleri Açıklandı! Listede Sürpriz Yok

En Çok Satan Akıllı Saat Modelleri Açıklandı! Listede Sürpriz Yok

En çok satan akıllı saat modelleri açıklandı. Apple Watch Series 7’nin bir numarada olduğu listede iki Samsung modeli bulunuyor.

Apple, 2022 birinci çeyrek dönemini pek çok kategoride birinci sırada tamamladı. En çok satan telefonlar, en çok satan tablet, en çok satan kablosuz kulaklık ve en çok saat akıllı hoparlörler kategorisinde Apple’ı ilk sırada gördük. IDC tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Apple en çok satan akıllı saat kategorisinde de dünyanın bir numarası olmayı başardı. Dünyanın en çok satan saatleri listesinde ilk beşte üç Apple Watch modeli bulunuyor.

İşte En Çok Satan Akıllı Saatler!

En çok satan akıllı saatlere baktığımızda listedeki modellerin hiç de ucuz olmadığını görüyoruz. Apple Watch Series 7, Ocak-Mart döneminde dünyanın en çok satan akıllı saati olmayı başardı. Amerika’da 399 $ başlangıç fiyatına sahip olan akıllı saat ülkemizde en düşük 8.399 TL’den satılmakta.

Listenin ikinci sırasında Apple’ın bir diğer popüler saati Apple Watch SE yer alıyor. nispeten daha uygun fiyatlı olan saat ülkemizde 5.849 TL başlangıç fiyatıyla listelenmekte.

2022’nin birinci çeyrek döneminde en çok satan saatler listesinin üçüncü sırasında Galaxy Watch 4, dördüncü sırasında ise Galaxy Watch 4 Classic modellerini görüyoruz. Geçtiğimiz yıldan bu yana satışta olan saatler ülkemizde de oldukça popüler. Son zamlarla birlikte fiyatlarda bir artış söz konusu olmasa, Galaxy Watch 4 serisi peynir ekmek gibi satacaktı. Apple Watch serisiyle kıyaslandığında fiyatlar yine de fazlasıyla rekabetçi.

Galaxy Watch 4’ün standart modelinde 40mm 3.299 TL, 44 mm’lik model ise 3.499 TL’den satılmakta. Classic modelde 42mm’lik versiyon 3.499 TL, 46 mm’lik model 3.999 TL’den satılıyor.

Gelelim birinci çeyrek itibariyle en çok satan beşinci akıllı saate. Eski bir model olmasına rağmen Apple Watch Series 3 hala kullanıcıların fazlasıyla ilgisini çekmekte.

Apple WWDC 2022 Eyamsız Tarafsız Şurup Gibi Anlatım

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.