Akıllı Telefon Haziran 12, 2022 13:51

Xiaomi 12 Ultra Beklediğimizden Çok Daha İyi Olabilir

Xiaomi 12 Ultra Beklediğimizden Çok Daha İyi Olabilir

Xiaomi 12 Ultra cephesinden yeni bilgiler geldi. Son gelişmeler üst segment telefonun beklediğimizden daha iyi olacağını ortaya koyuyor.

Xiaomi 12 Ultra bu yılın kuşkusuz en çok beklenen telefonlarından biri. Xiaomi ve Leica iş birliğinin resmiyete dökülmesinin ardından Leica kameralı ilk Xiaomi telefonun bu yıl temmuz ayında tanıtılacağı belirtildi. Başka bir ifadeyle Xiaomi 12 Ultra’nın tanıtımına artık sayılı günler kaldı diyebiliriz.

Telefon hakkında bugüne kadar sayısız iddia ve sızıntı gerçekleşti. Son olarak mobil dünyasının popüler bilgi kaynaklarından Digital Chat Station adlı hesaptan yeni bilgiler paylaşıldı. Bu bilgiler telefon için daha önce iddia edilen bilgiler çelişiyor. 165Hz ekran, 200 watt hızlı şarj desteği Xiaomi 12 Ultra’nın beklediğimizden daha iyi bir telefon olacağını ortaya koyuyor.

Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra, 200W Şarj Desteğiyle Geliyor

Kaynağa göre telefonda 165Hz tarama hızına sahip Samsung üretimi bir ekran yer alacak. 165Hz ekran tarama hızını şu ana kadar sadece Nubia’nın bazı oyuncu telefonlarında yer aldı. Öte yandan kaynak Xiaomi 12 Ultra’nın 200 watt kablolu, 100 watt ise kablosuz hızlı şarj desteğine sahip olacağını aktarıyor. Pil kapasitesinin 5000 mAh olacağı belirtiliyor. Hemen belirtelim 200 watt kablolu ve 100 watt kablosuz hızlı şarj desteğine sahip henüz bir telefon tanıtılmadı. Bu noktada Vivo ya da alt markası iqoo’nun yakın dönemde 200 watt şarj destekli bir telefon duyurması bekleniyor.

Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden güç alan Xiaomi 12 Ultra’nın en güçlü yanı kamera özellikleri olacak. Leica,  Xiaomi mühendisleriyle yan yana çalışmak ve derinlemesine ortak hata ayıklama yapmak üzere Pekin’e özel olarak bir mühendis ekibi göndermiş durumda. Telefonun kamera yetenekleri şimdiden büyük bir merak uyandırıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.