Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 12, 2022 14:55

Galaxy S22 Fiyatı Yarı Yarıya Düştü

Galaxy S22 Fiyatı Yarı Yarıya Düştü

Samsung’un amiral gemisi modeli Galaxy S22 fiyatı ile yüzleri güldürüyor. Telefon aldığı indirim ile kapış kapış satacak gibi görünüyor.

Güney Koreli firma bu yılın başlarında karşımıza S22 serisi ile çıkmıştı. Selefine göre neredeyse yenilik sunmayan bu telefon Exynos 2200 yonga setinin sorunlarından da etkilenmişti. Hatta son çıkan Diablo Immortal oyunu S22’nin Exynos’lu sürümünde çalışmaz hale gelmişti. Samsung yine de yılmıyor. Galaxy S22 fiyatı bugün ilginç bir şekilde Çin’de indirim aldı. Çin’in önde gelen isimlerinden olan JD.com’da telefon şu sıralar 520 dolara satılıyor. Nerdeyse yüzde 50 indirim alan bu telefon Çin’de rakiplerine göz dağı verecek gibi görünüyor.

Samsung’un Çin’deki satış politikası büyük önem taşıyor. Çünkü firma Çin’de Xiaomi, OPPO, POCO, Redmi ve Vivo gibi dev isimlerin karşısında hezimete uğramıştı. Bu yüzden Samsung’un fiyatları düşürmesi gerekiyor. Özellikle Çin pazarında amiral gemisi modellerinin 700 dolar bandını geçmemesi gerekiyor. Ancak Galaxy S23 ailesi ile bu durum gerçekleşmeyecek. Galaxy S23 ailesi ile küresel çaptaki kriz gerekçe gösterilerek fiyatlarda 100 dolar gibi bir zam yapılacak.

Samsung Galaxy S22 fiyatı

Samsung Galaxy S22

Bu zam sadece Samsung cephesinden gelmeyecek de. Apple’ın da bu yıl fiyatları yine 100 dolar gibi bir seviyede artırması bekleniyor. Firmalar için Çin pazarı büyük önem taşıyor. Bu yüzden Çin pazarında nasıl bir değişiklik olacağını kestirmek güç. Çinli teknoloji üreticileri fiyatları artırmaz sabit tutarsa telefon pazarı karışacak diyebiliriz

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.