Akıllı Telefon Haziran 11, 2022 8:52

Xiaomi 13 Snapdragon 8 Gen 2 İle Bir İlki Gerçekleştirecek

Xiaomi 13 Snapdragon 8 Gen 2 İle Bir İlki Gerçekleştirecek

Yeni bir rapora göre Xiaomi 13 Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alan ilk telefonlardan biri olacak. Son gelişmeleri aktarıyoruz.

Qualcomm kısa süre önce yeni nesil amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 + Gen 1’in duyurusunu gerçekleştirdi. Bu duyurunun gerçekleşmesinin ardından birçok telefon üreticisi işlemciyi bazı telefonlarda kullanacağının vaadinde bulundu. Öte yandan Snapdragon 8+ Gen 1’li henüz bir telefon tanıtılmadan Snapdragon 8 Gen 2 konuşulmaya başlandı. Güvenilir bir kaynağa göre Xiaomi 13 Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alan ilk telefonlardan biri olacak.

Xiaomi 13 Snapdragon 8 Gen 2’den Güç Alacak

Snapdragon 8 Gen 2 ile ilgili bazı ayrıntılar kısa süre önce ortaya çıktı. Bir sonraki amiral gemisi işlemci öncül modelinden farklı tasarlanan bir çekirdek kümesine sahip olacak. Mevcut 8. nesil Snadpragon yongalar 1 + 3 + 4 çekirdekli kümelere sahipken, Snapdragon 8 Gen 2’de 1 + 2 + 2 +3 konfigürasyonu tercih edilecek.

Snapdragon 8 Gen 2

Snapdragon 8 Gen 2’nin bir Makalu nesil çekirdeğe, iki Makalu nesil çekirdeğe, iki Matterhorn çekirdeğine ve üç Klein R1 çekirdeğine sahip olacağı bildiriliyor. Kaynağın aktardıklarına göre Xiaomi 13 bu işlemcisi ilk kullanan iki telefondan biri olacak. Adreno 740 GPU’ya sahip olacak işlemci TSMC‘nin gelişmiş 4nm fabrikasyon sürecinde üretilecek.

Xiaomi 13 ile birlikte Xiaomi 13 Pro da tanıtılacak. Merak edilen Xiomi’nin bu telefonların MediaTek işlemcili versiyonları duyurup duyurmayacağı. Son dönemde bazı Çinli üreticiler (OPPO, Vivo gibi) mevcut üst segment telefonlarının hem Snapdragon hem de Dimensity işlemcili versiyonlarını duyurmakta.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.