Akıllı Telefon Haziran 11, 2022 11:51

WhatsApp Grup Katılımcı Sayısını İki Katına Çıkardı!

WhatsApp Grup Katılımcı Sayısını İki Katına Çıkardı!

WhatsApp grup katılımcı sayısının 512 ikişiye çıkarılması bir süreden beridir beta kullanıclarına sunulmakta. Bu gelişme şimdi herkes tarafından kullanılabilir.

WhatsApp son dönemde yaptığı yeniliklerle birlikte kullanıcı deneyimini geliştirmeyi sürdürüyor. Popüler mesajlaşma uygulaması yakında üç önemli özelliğe daha kavuşacak. Bunlardan biri gönderilen mesajların düzenlenebilecek olması. WhastApp’ın üzerinde çalıştığı bir diğer yenilik silinen mesajların geri alınması. WhatsApp ayrıca kullanıcıların gruplardan sessizce çıkmalarını sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Grup demişken, WhastApp grup katılımcı sayısını iki katına çıkaran güncellemeyi şimdi herkese yaymaya başladı.

WhatsApp Grup Katılımcı Sayısı 512 Kişiye Çıktı

WhatsApp bu güncelleme öncesine kadar grup katılıcı sayısını 256 kişi ile sınırlandırmıştı. Güncelleme sonrası bu sayı iki katına yani 512 kişiye çıkarıldı. WhatsApp bu işlemci bir süreden beridir beta kullanıcılara zaten sunmaktaydı. Yapılan açıklamada şimdi tüm Android ve iOS WhastApp gruplarında katılımcı sayısı 512 kişiye çıkarılabilecek. Güncelleme sonrası mevcut gruplardaki kişi sayısı da artırılabilecek.

WhastApp gruplardaki katılımcı sayısını 512 kişiye çıkarsa da, hala bazı önemli rakiplerinin epey gerisinde. Örneğin, Telegram şu anda bir grupta 200.000 kişiye kadar üye sayısına sahip gruplar oluşturulabiliyor. WhatsApp sayısı 512 kişiye çıkarsa da, bu sayı eğitim kurumları ya da büyük ölçekli işletmeler için hala yetersiz görünüyor.

Grup yöneticilerinin mevcut gruplarda üye sayısını artırabilmeleri için öncelikle uygulamayı güncellemeleri gerekmektedir. Eğer otomatik güncelleme açık değilse Google Play ve App Store’u ziyaret edebilirsiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.