Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 11, 2022 20:51

Huawei P50 Pro’ya 5G Kazandıran Aksesuar Saniyeler İçinde Tükendi!

Huawei P50 Pro’ya 5G Kazandıran Aksesuar Saniyeler İçinde Tükendi!

Huawei P50 Pro’ya 5G yeteneği kazandıran enterasan aksesuar Çin’de saniyeler içerisinde tükendi. Ambargo işte böyle aşılır.

Amerika’nın ambargolarından dolayı Huawei’nin telefonlarında maalesef ki 5G desteği yer almıyor. Snapdragon yonga setini kullanmasına rağmen Snapdragon modemi yongaya ekleyemeyen Huawei’den geçtiğimiz günlerde ilginç bir çözüm gelmişti. Huawei P50 Pro için geliştirilen ve telefona 5G özelliğini kazandıran aksesuar bugün Çin’de satışa sunuldu. Çin’de satışa sunulur sunulmaz saniyeler içerisinde tükenen bu aksesuarın bir daha ne zaman stoklara gireceği bilinmiyor.

120 dolardan satışa sunulan bu telefon kılıfının anında stoklarının bitmesi Huawei’nin gücünü gösteriyor. Digital Source Technology tarafından tasarlanan ve üretilen bu kılıf yaklaşık olarak 52 gram ağılığına sahip. eSIM üzerinden 5G desteği sunan bu kılıfı kurduktan sonra China Unicom eSIM SIM kartını kullanarak 5G’yi kullanabileceklerini bildiren bir açılır pencere açılacak. Sinyal durumu da yine sistemde görüntülenebilecek.

Saniyeler içerisinde tükenen bu kılıfların Mate 40, Nova9, Mate 50 ve Nova10 için de bu yıl piyasaya sunulması bekleniyor. Şimdilik sadece Çin’de satışa sunulan bu kılıfların Avrupa ve Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Amerika’nın haksız ambargosunu aşmayı başaran Huawei’nin önümüzdeki aylarda Mate 50 serisini tanıtması bekleniyor. Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden gücünü alacak olan bu seride maalesef ki yine 5G desteği yer almayacak.

Huawei 5G

Huawei’den 5G destekli kılıf

Ancak bu tip kılıflar ile 5G sorunu çözülüyorsa Huawei tutkunlar telefonda tümleşik 5G modemin yer alıp almamasına takmayacaktır. Bakalım kendi firmalarını ön plana çıkarmak isteyen ve bu yüzden ambargo uygulayan Amerika buna da engel olacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.