Samsung Haziran 10, 2022 10:50

Samsung Xiaomi’nin Yolundan Gidiyor

Samsung Xiaomi’nin Yolundan Gidiyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Xiaomi’nin telefonunu kopyalamaya hazırlanıyor. Alınan patentler bunu açıkça gösteriyor.

Bir dönem Apple’ı taklit etmekle eleştirilen Xiaomi şu an geldiği konum itibariyle bambaşka bir durumda. Yeni teknolojileri Apple’dan bile önce sunan Çinli teknoloji devi görünüşe göre şimdi de Samsung’a ilham kaynağı oluyor. YouTube’daki Concept Creator video kanalıyla tanınan tasarımcı Jermaine Smit, bir patente dayalı olarak saran ekranlı yeni bir Samsung telefonun görüntüsünü oluşturdu.

Samsung’un bu patenti bu yılın Mart ayında tescil ettirdiği söyleniyor. Yayınlanan görüntü, yüksek fiyatı ve üretim zorlukları nedeniyle hiç satışa çıkmayan Xiaomi Mi Mix Alpha’ya çok benzeyen bir telefonu gözler önüne seriyor. Xiaomi Mi Mix Alpha’nın ekranı, ön ve arka panellerin toplam alanının yüzde 180.6’sını kaplıyordu. Oluşturulan konsept de bu oranı tutturacak gibi görünüyor.

Dikey olarak dizilen üçlü kamera kurulumunu gösteriyor. Şimdilik bir konseptten öteye geçemeyen bu katlanabilir telefonun ne zaman geleceğini kestirmek güç. Ancak Samsung’un bu konsepti hiçbir zaman uygulamama ihtimali de bulunuyor. Genellikle firmalar bu tip patentleri aldıktan sonra uygulamaya pek geçmeyebiliyor.

Samsung

Samsung’un yeni telefonu böyle olabilir

Katlanabilir telefon alanında rakipsiz olan Samsung, önümüzdeki aylarda karşımıza Galaxy Z Fold 4 ve Flip 4 modelleri ile çıkacak. Amiral gemisi segmentinde yer alacak olan bu iki modelde de Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin kullanılması bekleniyor. Fiyat açısından ise Samsung bu yıl zam yapmayacak gibi görünüyor. Artık katlanabilir telefonlarda indirim beklememiz gerektiğini belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.