Apple Haziran 10, 2022 9:35

iPhone 14 Pro iOS 16 ile Kanlı Canlı Ortaya Çıktı

iPhone 14 Pro iOS 16 ile Kanlı Canlı Ortaya Çıktı

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 Pro modeli bugün iOS 16 yüklü şekilde kanlı canlı görüntülendi. Tasarımı bu sefer seveceksiniz.

Apple‘ın iOS 16 güncellemesini yayınlamasından sonra geliştiriciler bu sürümde iPhone 14 Pro modeline ait bulguları ortaya çıkarmaya başladı. Bugün ise 200.000 yakın abonesi bulunan Apple Hub’ın Twitter sayfasında, iOS 16 yüklü bir şekilde iPhone 14 Pro’nun kanlı canlı fotoğrafları yayınlandı.

Yayınlanan görsellerde kilit ekranı yeni widget’ları yer alıyor. Ancak göze çarpan en büyük yenilik çentikte oluyor. Hap şeklinde bir çentiğe geçiş yapacak olan Apple, bu sayede kullanıcılara daha fazla kullanım alanı sunacak. Bu sene Apple, ana, Max, Pro ve Pro Max olmak üzere dört farklı model sunacak.

Ana modellerde Apple A15 yonga seti 6 GB RAM, 60 Hz ekran ve 12 Megapiksel ana kamera gibi standart özellikler yer alacak. Pro modellerde ise bizi Apple A16 yonga seti, 6 GB RAM, 120 Hz LTPO ekran ve 48 Megapiksel ana kamera karşılayacak. Pro modeller 8K çözünürlüğünde video çekebilecek.

Cupertinolu teknoloji devi bu yıl maalesef ki fiyatlara 100 euro civarında bir zam yapmak zorunda kalacak. Bu zam yapıldığı takdirde iPhone 14 Pro Max’in Türkiye fiyatı 45.000 TL bandında olacak diyebiliriz. Ülkemizde bildiğiniz gibi kurlardan ve vergilerden dolayı iPhone almak imkansızlaştı diyebiliriz. Bakalım yeni seri ülkemize kaç TL’den giriş yapacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.