Mobil Haziran 9, 2022 15:53

Motorola Edge 2022 Performansıyla Kükredi

Motorola Edge 2022 Performansıyla Kükredi

Geçtiğimiz günlerde sızdırılan Motorola Edge 2022, şimdi işlemci ve performans detayları ile gündeme çıktı. İşte detaylar.

Mobil devlerinden Motorola, şu anda dünyanın ilk Snapdragon 8 Plus Gen 1 taşıyacak akıllı telefonu olan Edge 30 Ultra isimli akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. Ancak şirket orta segmenti de ihmal etmiyor. Bu segment için duyurulması beklenen Motorola Edge 2022 işlemci ve performans detaylarıyla tekrardan gündeme çıktı.

Motorola Edge 2022 Dimensity ile Fişek Atacak

Geekbench üzerinde görüntülenen Edge 2022, 2.50GHz’de çalışan 2 çekirdekli ve 2.0GHz saat hızında işlem yapan 6 çekirdekli bir yonga setine sahip. Mali-G610 grafik işlemcisi taşıyan bu yonga setinin Dimensity 1050 olduğu da ortaya çıktı. Akıllı telefon bu yonga seti ile Geekbench üzerinde performans testine girerek hızı konusunda ipuçları sundu.

Gelen bilgilere göre akıllı telefon, tek çekirdekli testlerde 745 puan, çok çekirdekli testlerde 2142 puan alarak orta segmentin iddialı bir modeli olacağını doğruladı. 8GB RAM destekli akıllı telefonun Android 12 üzerinde işlem yaptığı da doğrulandı.

Motorola Edge 2022

Geçtiğimiz günlerde bu akıllı telefonun bazı özelliklerinden sizlere bahsetmiştik. Ancak işlemcisi hakkında detaylar mevcut değildi. Bu gelişme ile öğrenmiş olduk. Telefonun diğer özelliklerine geri dönüş yaparsak akıllı telefonun 6.5 inç büyüklüğünde ve FHD+ çözünürlükte 144Hz yenilemeli p-OLED ekran ile geleceği biliniyor.

Telefon 32 Megapiksel gücünde bir selfie kamerası ve OIS destekli 50 Megapiksel birincil kameraya sahip olacak. Arkada toplam 3 adet kamera yer alacak. 6.000 mAh kapasiteli pil taşıması beklenen telefonun stylus desteği ile önümüzdeki aylarda tanıtılması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.