Xiaomi Haziran 8, 2022 19:54

Xiaomi 12S Serisi İki Farklı İşlemci ile Gelebilir

Xiaomi 12S Serisi İki Farklı İşlemci ile Gelebilir

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 12S serisi hakkında bilgiler ortaya çıkmaya başladı. İşlemci tercihi çok farklı olabilir.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz yılın Aralık ayında karşımıza Xiaomi 12 ve 12 Pro modelleri ile çıkmıştı. Snapdragon 8 Gen 1 yonga setini kullanan ilk telefonlar olan bu modellerden sonra firma seriyi genişletmeye başlamıştı. Bugün ise Xiaomi 12S Pro ve ana modeli hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Söylentilere göre bu telefonun iki farklı işlemcili sürümü bulunacak. Bunlardan ilki Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setli olacak. Snapdragon 8+ Gen 1’i dünyada ilk kullanacak telefon olma unvanını eline alacak olan 12S Pro, diğer sürümünde ise MediaTek Dimensity yonga seti kullanacak. Pazarlara farklı farklı işlemciler ile gönderilecek olan bu modelin Çin’de 3C sertifikasını aldığını belirtelim. Xiaomi 12S’te Dimensity yer alacakken, Pro modelde Snapdragon 8+ Gen 1 kullanılacak.

Ana modelde bizi 67W hızlı şarj karşılarken, Pro modelde 120W hızlı şarj kullanılacak. Ekran özellikleri bakımından Xiaomi 12 ile aynı olması beklenen bu iki modelin, fiyat açısından da ana modellere kafa tutması bekleniyor. 500 dolar bandını aşacak olan bu telefonlarda Leica’nın lenslerinin kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Xiaomi ile Leica işbirliği sonrasında üretilen ilk telefonlar olacak olan bu S serisinin Türkiye pazarını pas geçmesi bekleniyor.

Xiaomi 12S Pro

Temmuz ayı içerisinde anavatanı Çin’de tanıtılıp satışa sunulacağı söylenen bu iki model bakalım firmanın yüzünü güldürmeyi başarabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.