Akıllı Telefon Haziran 8, 2022 11:15

Xiaomi 12S Pro Resmi Olarak Onaylandı! Canavar Şimdi Daha Güçlü

Xiaomi 12S Pro Resmi Olarak Onaylandı! Canavar Şimdi Daha Güçlü

Xiaomi aralık ayında duyurduğu Xiaomi 12 serisinin yenilemeye hazırlanıyor. Xiaomi 12S Pro resmi sertifika sürecinden geçmeye başladı.

Xiaomi’nin 12S serisi üzerinde çalıştığı artık bir sır değil. Xiaomi 12S ve 12 Pro modellerinden oluşacak seri, mevcut Xiaomi 12 serisine göre daha gelişmiş özellikler sunacak. Telefonların tanıtım tarihi henüz bilinmiyor, fakat yaz döneminde tanıtılacağına dair bazı kanıtlar ortaya çıktı. Bu noktada 12S Pro, Çin’de 3C sertifikasyon sürecinden geçti.

Xiaomi 12S Pro Yolda Geliyor

2206122SC model numarasıyla ortaya çıkan telefon, sertifika verilerine göre 120 watt hızlı şarj desteğine sahip olacak. Telefonun pil kapasitesi hakkında bir bilgi yok, fakat bunun 4.500 mAh olması bekleniyor.

Xiaomi iddiaya göre 12S Pro’nun bir de Dimensity 9000 işlemcili bir versiyonu üzerinde çalışıyor. Bu telefonda ise 67 watt hızlı şarj desteği olacak.

Xiaomi 12S ve 12S Pro

Gelelim Xiaomi 12S serisindeki yükseltmelere. Çinli üretici her iki telefonda Qualcomm’un bu defa TSMC tarafından üretilen Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisini kullanacak. Bu işlemci hem verimlilik hem de performans noktasında yüzde 15-20’lik bir artış sağlıyor.

Xiaomi 12 serisi kağıt üzerinde iyi kameralara sahip. Fakat yapılan incelemeler kameraların yazılım tarafında geliştirilmesi gerektiğini ortaya koyuyor. Kamera demişken, Xiaomi ve Leica arasındaki iş birliği kısa süre önce resmen onaylandı. Leica kameralı ilk Xiaomi telefon 12 Ultra olacak. Daha sonra tanıtılması beklenen Xiaomi 12S serisinde de Leica imzalı kameralar görmemiz sürpriz olmayacaktır. Xiaomi 12S serisindeki diğer özelliklerin Xiaomi 12 / 12 Pro ile aynı olması bekleniyor.

 

Ve Xiaomi 12 Ultra En Net Görüntüleriyle Karşınızda!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.