Akıllı Telefon Haziran 8, 2022 9:53

Samsung Galaxy A ve M Serisi Telefonlarda LG’nin Rolü Olacak

Samsung Galaxy A ve M Serisi Telefonlarda LG’nin Rolü Olacak

Yeni bir rapora göre Samsung Galaxy A ve M serisi telefonlarda LG marka piller kullanılacak. LG, Samsung’un bir numaralı tedarikçisi olacak.

LG, akıllı telefon pazarından resmi olarak ayrılsa da, mevcut üreticiler için önemli bir tedarikçi olmaya devam ediyor. Hatta Güney Kore’deki tüm LG mağazalarında Apple’dan tutunda farklı üreticilerin akıllı telefon modelleri satılmakta. LG, iPhone’lar için önemli bir ekran tedarikçisi. Şirket aynı zamanda devasa kapasitelerde pil üretimi gerçekleştirebiliyor. Hatta Samsung’un daha önce amiral gemisi telefonların bir kısmında LG marka piller kullanıldı. Yeni bir rapora göre LG, Samsung Galaxy A ve Galaxy M serisi telefonlar için de pil üretimi gerçekleştirecek.

Samsung Galaxy A ve M Serisinin Pilleri LG’ye Emanet

Güney Kore menşeli TheElec sitesine göre, Samsung, A M serisi bütçe dostu telefonların pillerini LG’den tedarik edecek. Samsung daha uygun fiyatlı telefonlar için de LG’nin kapısını çalarak iş birliğini büyütmeyi planlıyor.

Rapora göre, yeni piller LG Energy Solution’ın Nanjing tesisinde üretilecek ve ITM Semiconductor’ın Vietnam’daki yerel fabrikasına taşınacak. Bundan sonra süreçte piller paketlenecek ve Samsung telefon fabrikalarına teslim edilecek. Raporda ayrıca bir endüstri yetkilisinin ITM Semiconductor’ın hizmetlerini düşük bir fiyattan sunduğu belirtildi.

Galaxy A53 5G fiyatı

Yakın zamanlı bir rapora göre Samsung son çeyrekle birlikte akıllı telefon pazar payını yeniden yüzde 24-25 seviyesine çıkardı. Bu yükselişteki en önemli başarı bütçe dostu Galaxy A ve Galaxy M serisi telefonlara ait.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.