Nothing Haziran 8, 2022 20:51

Nothing Phone için Tarih Açıklandı! Yakında Geliyor!

Nothing Phone için Tarih Açıklandı! Yakında Geliyor!

Merakla beklenen Nothing Phone için tarih verildi. Android dünyasını heyecanlandıran telefon çok yakında bizlerle birlikte olacak.

OnePlus’ın kurucusu olan Carl Pei geçtiğimiz yıllarda karşımıza Nothing firması ile çıkmıştı. Firma ilk olarak karşımıza şeffaf kulaklıkları ile çıkmıştı. Şimdi ise firmadan Nothing Phone adını taşıyan telefon gelecek. Aylar öncesinden duyurusu yapılan ve Launcher’ı Play Store’da diğer Android telefonlar için de yayınlanan telefon 12 Temmuz 2022 tarihinde bizlerle birlikte olacak.

Bu telefonun ilk olarak orta segmentte yer alacağı söylenmişti. Ancak sonrasında telefonun amiral gemisi modeli olabileceği iddiaları ortaya atılmıştı. Ancak son gelen bilgiler telefonun Snapdragon 7 Gen 1 ile geleceği yani orta segmentte yer alacağını gösteriyor. 8 GB RAM ile gelmesi beklenen telefonda muhtemelen ikili kamera kurulumu yer alacak. Arka bölümü şeffaf olacak denilen telefon ilk etapta belli başlı Avrupa ülkelerinde satılacak.

Türkiye pazarına henüz giriş yapmayan firmanın 2023 yılında Türkiye pazarına göz kırpmasına düşük bir ihtimal veriliyor. Kur ve vergilerdeki yükselişten dolayı yabancı firmaların ülkemize gelmesinden çok çekilmesi bekleniyor. Çünkü artık ülkemizde orta segment telefonun fiyatı bile 10.000 TL bandını aşmış durumda.

Nothing’in yeni canavarı Android dünyasında etkisiz bir eleman olacak. Bu firmanın neden ve ne için kurulduğu belirsiz. Her ne kadar deneysel ürünler de geliştirip sunsalar bu ürünlerin piyasadaki rakipleri ile baş etmesi imkansız. Tahminlerimize göre 2-3 yıl sonra firmanın kepenkleri indirdiği haberi ile karşınıza çıkarız…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.