Mobil Haziran 8, 2022 14:48

Lenovo Legion Halo Özel Bir Oyun Telefonu Olacak

Lenovo Legion Halo Özel Bir Oyun Telefonu Olacak

Mobil pazarın öncülerinden Lenovo, Legion Halo isimli yeni oyun odaklı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İşte özellikleri karşınızda.

Lenovo bu yılın başlarında oyun odaklı akıllı telefonu Legion Y90’ı duyurmuştu. Şimdi ise şirket, bu Legion serisine yeni bir model eklenmeye hazırlanıyor. Kayıtlara Lenovo Legion Halo ismiyle geçen oyun akıllı telefonu, 3C üzerinde görüldü ve gündeme çıktı. Telefonun özellikleri dikkat çekiyor.

Lenovo Legion Halo Yakında Tanıtılacak

Akıllı telefonun ön kısmından başlarsak karşımıza 6.67 inç büyüklüğünde ve FHD+ çözünürlüğünde 144Hz yenileme hızı sunan p-OLED ekran çıkıyor. 300Hz dokunmatik örnekleme hızı ile birlikte akıllı telefon oyun esnasında yüksek dokunsal performans sağlıyor.

Telefon gücünü Qualcomm’un en yüksek performanslı yonga seti olan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacak. Sisteme 16GB LPDDR5 RAM ve 256GB UFS 3.1 dahili depolama eşlik edecek. Pil kısmında ise 68W hızlı şarj destekli 5.000 mAh kapasiteli büyük bir pil yer alacak. Böylece telefon uzun bir kullanım süresi sunacak.

Lenovo Legion Halo

Telefonun optik kısmında 50 Megapiksel birincil, 13 Megapiksel ve 2 Megapiksel yardımcı lensler yer alacak. Önde ise 16 Megapiksel çözünürlüğünde bir selfie lensinin yer alması bekleniyor.

Android 12 üzerinde işlem yapacağı aktarılan akıllı telefonun yılımızın 3. çeyreğinde piyasaya sürüleceği bildirildi. Uygun fiyat gamını hedefleyecek olan oyun odaklı akıllı telefonun çıkışı için heyecanlı bekleyiş bir süre devam edecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.