Akıllı Telefon Haziran 8, 2022 9:21

iPhone 14 Pro Ekran Sürekli Açık Özelliği iOS 16 ile Onaylandı

iPhone 14 Pro Ekran Sürekli Açık Özelliği iOS 16 ile Onaylandı

iPhone 14 Pro ekran tarafında kullanıcıların yıllardır beklediği bir özelliğe sahip olacak. Ekran sürekli açık nihayet iPhone’a geliyor.

Ekran sürekli açık özelliğinin iPhone’lara geleceği iddiası iPhone 13’ün tanıtımından önce sıklıkla dile getirildi. Apple’ın akıllı saat çözümlerine getirdiği bu işlev ne yazık ki iPhone 13’te yer almadı. Benzer iddialar şimdi iPhone 14 serisi için dillendirilmekte. iOS 16 beta sürümünün yayınlanmasıyla birlikte ekran sürekli açık özelliğinin iPhone’lara geleceğine dair somut kanıtlar ortaya çıktı. iPhone 14 Pro serisi ekran tarafında Apple adına bir ilki gerçekleştirecek.

iPhone 14 Pro Ekran Sürekli Açık Özelliğine Sahip Olacak

iOS 16’nın duyurulmasıyla birlikte iPhone 14 Pro’da ekran sürekli açık özellğinin hazırlandığına dair bazı kanıtlar ortaya çıktı. “Her Zaman Açık Ekran” özelliğinin ipuçları, en yeni iOS sisteminin kodlarında meraklılar tarafından keşfedildi. iOS 16’da her zaman açık ekran özelliğinin gerekli bir parçası olan arka ışık kontrolü ile ilgili üç yeni yazılım bulundu.

iPhone 14 Pro serisi

Apple yüksek ihtimalle ekran sürekli açık özelliğini iPhone 14 serisiyle birlikte kullanıma sunacak. Şaşırtıcı olan gelişme bu işlevin sadece Pro modellere sunulacağı iddiası. Apple’ın böylesine basit bir işlevde bile telefonlar arasında fark gözetmesini anlamak mümkün değil.

Ekran sürekli açık özelliği mobil dünyasında 2009 yılından bu yana kullanılmakta. İlk olarak Nokia’nın telefonlara getirdiği bu işlev, 2016 yılında Galaxy S7 serisiyle birlikte Samsung tarafından kullanıma sunuldu. Bugün Android ekosisteminde artık giriş seviyesi telefonlarda bile ekran sürekli açık özelliği kullanılmakta.

iOS 16 MIUI 13’e Benziyor Mu? Ortalık Karışacak!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.