iPhone Haziran 8, 2022 16:50

iPhone 14 Her Zaman Açık Ekran ile Gelebilir

iPhone 14 Her Zaman Açık Ekran ile Gelebilir

iOS 16’nın ilk geliştirici Beta sürümünde her zaman açık ekran için bulgular ortaya çıktı. iPhone 14 serisi bu özelliği destekleyebilir.

WWDC 22 etkinliğinin sonrasında Apple, geliştiricileri için iOS 16 güncellemesini yayınlamıştı. Bu güncellemenin yayınlanması ile yeni özellikler de ortaya çıkmaya başladı. 9to5mac’in ortaya çıkardığı bilgilere göre bu güncellemede AoD yani her zaman açık ekran özelliği yer alıyor. Ancak bu özelliğin iPhone 13 Pro Max’te bile henüz aktif olmadığını belirtelim. iOS 16’da yer alan AoD özelliğinin Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 14 serisine özel olması bekleniyor.

Hatta bu özellik sadece Pro modellerine bile özgü olabilir. Çünkü Pro modellerinde LTPO ekran yer alıyor. Bu ekran sayesinde tazeleme hızı 1 ila 120 Hz arasında değişebiliyor. AoD açıldığında ekran otomatik olarak ekran tazeleme hızını 1 Hz’e çekecek. Bu sayede batarya tüketimine etkisi olmayacak.

iOS 16’nın nihai sürümünün yayınlanmasından sonra AoD’un iPhone 13 Pro serisine de gelme ihtimali bulunuyor. Güncelleme sunarken Apple bildiğiniz gibi bir özelliği tüm modellerine sunmak için ortak bir çalışma yapıyor. Cihazlarını yazılımsal olarak ayırmak istemeyen firmanın artık AoD’u iPhone 13 Pro modellerine getirmesi gerekiyor.

iPhone 14 serisi

Her zaman açık ekran özelliği maalesef ki iPhone’larda çok aranan ancak hala sunulmayan bir özellik. iPhone üreticisi AoD’u dünyayı yeninden keşfetmiş gibi sadece iPhone 14 Pro’ya da getirebileceğini belirtelim. Muhtemelen Apple “X” adında bir çip geliştirdik bu AoD için işlem görecek ve sadece Pro serisinde olacak diye bir açıklama yapacak…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.