Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 8, 2022 18:56

En İyi Orta Sınıf Android Telefonlar Belli Oldu

En İyi Orta Sınıf Android Telefonlar Belli Oldu

AnTuTu karşımıza en iyi orta sınıf Android telefonlar ile çıktı. Listede yapılan değişiklikler dikkat çekiyor. İşte AnTuTu’nun sırlaması.

Performans testi uygulaması AnTuTu bildiğiniz gibi her ay düzenli olarak karşımıza o ayın en hızlı telefonları ile çıkıyor. Bu sefer AnTuTu en iyi orta sınıf Android telefonlar ile karşımıza çıktı. Ayrıca kıyaslama ekibi Premium segmentte olmayan ancak üst segmentte yer alan telefonları da listeledi.

Orta segmentten başlayacak olursak listenin tepesinde Realme GT Master yer aldı. 544.803 puan almayı başaran telefonu 540.163 puan ile Xiaomi Mi 11 Lite izledi. Listenin üçüncü sırasında ise bizi 520.746 puan ile Xiaomi Mi 11 Lite 5G karşılıyor. Dördüncü ve beşinci sırada ise Honor 50 ve Realme 9 Pro+ yer alıyor.

Listede ayrıca, Galaxy A52s 5G, Galaxy M52 5G, Redmi Note 11 Pro+, Galaxy A53 5G ve Realme 9 Pro yer alıyor. Bu telefonların çoğunun ülkemizde satıldığını da belirtelim. Orta segmentteki en hızlılara baktıktan sonra gelin üst segmentteki telefonlara bir göz atalım.

Üst segmentte ise 738.984 puan ile Poco F3 yer alıyor. Snapdragon 870’li telefonların domine ettiği bu segmentte ikinci sırada Realme GT Neo 2 modelini görünüyoruz. 12 GB RAM’ine rağmen bu telefon 736.355 puan alarak ikinci sırada kendine yer buluyor. Listenin üçüncü sırasında ise Google Pixel 6’yı görüyoruz. Google Tensor işlemcili bu telefonun premium segmentte değerlendirilmeyecek kadar performans sergilemesi oldukça üzücü.

Listenin dördüncü sırasında Redmi K40 modeli 722.802 puan ile yer alıyor. Beşinci sırada ise Google’ı üzecek bir telefon olan Google Pixel 6 Pro yer alıyor. Pixel serisi ile umduğunu bulamayan Google maalesef ki üst segment telefonlar arasında anca değerlendirmeye alınabiliyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.