Apple iPhone 14 Pro Modelini Gösterdi!

Apple iPhone 14 Pro modellerini yanlışlıkla gösterdi. iOS 16 güncellemesinde ortaya çıkan görseller sızıntıları doğrular nitelikte.

Apple geçtiğimiz günlerde iOS 16 ve diğer güncellemelerini tanıtmıştı. Cupertinolu teknoloji devi aynı zamanda videolar ve diğer geliştirici içeriklerini yayınlamaya devam eden küresel geliştirici konferansına tam gaz devam ediyor. Bugün Apple iPhone 14 Pro modellerini yanlışlıkla gösterdi. Geliştirici videolarından birinde Apple, 14 Pro ve 14 Max Pro telefonlarında beklenen yeni bir çentik yapılandırmasını gösterdi.

Yayınlanan videoda 9:13 ile 9:18 arasında gösterilen bu model sızıntıları doğruluyor. Bu zamana kadar yeni Pro serisinde hap şeklinde çentiğin olacağı söyleniyordu. Bugün yayınlanan video da bunu resmi olarak doğruluyor. Ana ve Max modelde yine iPhone 13’teki gibi küçük bir çentik kullanacak olan Apple, Pro serini ana seri ile bir kez daha ayrıştıracak. Ayrıca Pro modellerinde Apple A16 yonga seti kullanılacak. Ana seride ise Apple A15 yonga setini göreceğiz.

iOS 16 güncellemesi ile ayrıca AoD yani her zaman açık ekran özelliği de ortaya çıktı. Bu özellik muhtemelen LTPO panelden yararlanacağı için sadece Pro serisine özel olacak. 1 Hz ila 120 Hz arasında bir tazelemeye sahip olacak olan bu ekran bekleme modunda 1 Hz’lik bir tazeleme sunacak. Bu sayede güç tüketiminde de büyük bir avantaj elde edilecek.

Apple iPhone 14 Pro
Apple iPhone 14 Pro’nun çentiği böyle olacak

Eylül ayında tanıtılacak olan yeni serinin 100 dolar daha pahalıya satılması bekleniyor. Kular ve vergileri göz önünde bulundurursak, iPhone 14 Pro Max’in ülkemizde 40.000 TL bandında satılacağını söyleyebiliriz. Bu noktada Apple Türkiye’nin yapabileceği hiçbir şey olmadığını ve suçu Apple’a atmamamız gerektiğinin de altını çizelim.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu