Samsung Haziran 7, 2022 19:48

Samsung Oyuncu Laptoplarını Şahlandıracak!

Samsung Oyuncu Laptoplarını Şahlandıracak!

Güney Koreli Samsung oyuncu laptoplarını şaha kaldıracak olan yeni panelini tanıttı. 0.2 gecikme süresi ile oyuncular bayram edecek.

Panel konusunda lider isimlerden olan Samsung, şimdi de oyun alanına el atıyor. Samsung oyuncu laptopları için bugün 240 Hz tazeleme hızına sahip panelini duyurdu. OLED panel olan bu model diyagonal 15.6 inç ve QHD çözünürlüğe sahip. Tepki süresi sadece 0,2 ms olarak açıklandı. Ayrıca panel DisplayHDR 600 sertifikasına sahip. Yani parlaklık konusunda herhangi bir sorun yaşanmayacak.

Panel, yeni MSI Raider GE67 HX oyun dizüstü bilgisayarında ilk olarak kullanıldı. Bu model segmentin en verimli konfigürasyonlarından biri olan Intel Alder Lake işlemcisi ve GeForce RTX 3080 Ti grafik kartı ile geliyor. Böyle bir dizüstü bilgisayarın baz sürümü için 2.500 dolar fiyat biçilmiş durumda. Anlayacağınız Samsung’un bu oyuncu odaklı paneline sahip bir model almak istediğinizde masaüstü PC’den bile daha fazla ödemeniz gerekecek.

Şimdilik bu paneli üst seviye laptoplarda göreceğiz. Bundan 4-5 yıl sonra belki orta segmentte de böylesine devasal özellikler sunan paneller görmeye başlayabiliriz. OLED teknolojisinin yaygınlaşması ve LCD panelin yerini tamamen alması uzun bir süreç olacak. Maliyetlerin düşmesi gerekirken krizlerden dolayı sürekli fiyatların artması maalesef ki bu yaygınlaşmanın önüne geçecek.

Samsung Oyuncu

Parası olana her zaman yüksek teknoloji sunmak isteyen firmalar umarız yakın gelecekte bu üst segment ürünlerini daha erişilebilir hale getirir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.