Android Haziran 7, 2022 11:18

Redmi Note 10S İçin Beklenen Güncelleme Başladı

Redmi Note 10S İçin Beklenen Güncelleme Başladı

Redmi Note 10S kullanıcılarınn sabırsızlıkla beklediği MIUI 13 güncellemesi yeniden başladı. Bu defa hatalar gideriliş görünüyor.

Redmi Note 10S için MIUI 13 güncellemesi haftalar önce yayınlandı. Fakat birçok hata içermesi nedeniyle güncelleme apar topar durduruldu. Xiaomi şimdi Note 10S için MIUI 13 güncellemesini yeniden başlattı. MIUI 13.0.2.4 SKLMIXM sürüm numarasını taşıyan yeni yazılımda daha önce rapor edilen hataların giderildiği bildiriliyor. Android 12 tabanlı güncelleme ek olarak Mayıs 2022 Google güvenlik düzeltmelerini de içeriyor.

Xiaomi güncellemeyi her zaman olduğu gibi ilk etapta Mi Pilot kullanıcıları için yayınlıyor. Herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde güncelleme kısa süre içerisinde daha geniş kitlelere aktarılacak.

Redmi Note 10S MIUI 13 Güncellemesi Başladı

Redmi’nin Note 10S için başlattığı MIUI 13 güncellemesinde değişiklik günlüğünde şu gelişmelere yer veriliyor:

MIUI 13 güncellemesinin değişiklik günlüğü, Xiaomi tarafından sağlanmaktadır.

sistem

  • Android 12 tabanlı kararlı MIUI
  • Android Güvenlik Yaması Mayıs 2022’ye güncellendi. Artan sistem güvenliği.

Daha fazla özellik ve iyileştirme

  • Yeni: Uygulamalar, doğrudan kenar çubuğundan kayan pencereler olarak açılabilir
  • Optimizasyon: Telefon, Saat ve Hava Durumu için gelişmiş erişilebilirlik desteği
  • Optimizasyon: Zihin haritası düğümleri artık daha kullanışlı ve sezgisel

Note 10S halihazırda ülkemizde 64GB ve 128GB bellek seçenekleriyle satışa devam ediyor. Bu iki model için fiyatlar en düşük 4.500 TL ve 4.700 TL seviyesinde.

Redmi Note 10S’te 6.43 inç Full HD+ çözünürlüğünde 60Hz AMOLED ekran bulunuyor.Gücünü sekiz çekirdekli MediaTek Helio G95 yonga setinden alan telefonda 64 megapiksel ana kameralı dört arka kamera yer alıyor. Diğer üç kamera 8 megapiksel 118 derece ultra geniş açılı, 2 megapiksel derinlik ve 2 megapiksel makro şeklinde. Telefonun ön kamerası ise 13 megapiksel çözünürlüğünde.

Redmi Note 10S’te parmak izi tarayıcısı yana monte halde. 33 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pilden beslenen telefonda ayrıca stereo hoparlör bulunuyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.