Akıllı Telefon Haziran 7, 2022 15:20

iOS 16 Yükleyecekler Dikkat! Pil Sorunu Yaşayabilirsiniz

iOS 16 Yükleyecekler Dikkat! Pil Sorunu Yaşayabilirsiniz

iOS 16 yükleyecekler pil sorunu yaşabilirsiniz. Birinci beta sürümünü yükleyen pek çok kullanıcı aşırı pil tüketiminden şikayetçi.

Apple dün gerçekleştirdiği WWDC 2022 konferansıyla birlikte iOS 16 sürümünü resmi olarak duyurdu. Son yıllardaki en büyük görsel ve kullanım deneyimininiOS 16 ile gerçekleştiğini söyleyebiliriz. iOS 16’nın tanıtılmasının hemen iOS 16 Developer Beta yayınlandı. Pek çok kullanıcı haliyle yeni iOS sürümünü deneyimlemek için beta sürümünü yükledi. Fakat ilk gelen hatalar arasında aşırı pil tüketimi ve pil sağlığı seviyesinin düşmesini rapor eden çok sayıda kullanıcı mevcut. Bu nedenle uyarıyoruz; iOS 16 yükleyecekler bir sonraki beta sürümünü bekleyebilirsiniz.

iOS 16 Yükleyecekler Pil Sağlığınız Düşebilir

iOS 16 sürümünü yükleyenler arasında Ben Geskin adlı kullanıcı da mevcut. Mobil dünyasına yakınlığıyla bilinen ünlü tasarımcı iPhone 13 Pro’ya kurduğu iOS 16 beta sürümü sonrası telefonun pil sağlığının yüzde 100’den yüzde 97’ye düştüğünü bildiriyor. iSpeedtestOS adlı bir başka kullanıcı da Twitter hesabından kullandığı iPhone telefonun pil sağlığında yüzde 3’lük bir düşüşün yaşandığını bildirdi.

Hatalar bunlarla sınırlı değil. iOS 16 beta sürümünü yükleyen bazı kullanıcılar aşırı pil tüketiminden şikayetçi. Bazıları ise pil kapasitesinin yüzde 60’ı geçmediğini aktarıyor. Başka bir kullanıcı, akıllı telefonundaki şarjın %62’ye ulaştığını ve bundan sonra şarj işleminin durduğunu belirtti.

iOS 16 beta sürümünü yüklemeyi düşünüyorsanız bu sorunları göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Günlük kullanım deneyimini olumsuz etkileyecek bu sorunların çoğu bir sonraki beta sürümünde giderilecektir. Fakat görünüşe bakılırsa Apple’ın bunun için elini çabuk tutması gerekecek.

iOS 16 Beta Nasıl Yüklenir?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.