Akıllı Telefon Haziran 6, 2022 12:22

Xiaomi 12 Ultra Geceyi Gündüz Yapacak

Xiaomi 12 Ultra Geceyi Gündüz Yapacak

Xiaomi’nin Leica lensli telefonu Xiaomi 12 Ultra için heyecan yükselten açıklamalar geldi. Bu canavar gece çekimlerinde rakipsiz olacak.

Xiaomi’nin önümüzdeki aylarda karşımıza Xiaomi 12 Ultra modeli ile karşımıza çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Leica işbirliği ile üretilecek lenslerin yer alacağı bu telefon hakkında bu zamana kadar birçok resmi açıklama gelmişti. Bugün ise telefonun gece çekimlerinde rakipsiz olacağı açıklandı.

Xiaomi’nin kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Lei Jun, yalnızca siyah beyaz fotoğraf çekmeye izin veren bir Leica kamera ve bir Nox 50mm F/0.95 lensi gösteren yeni bir fotoğraf yayınladı. Bu lens, Xiaomi’ye göre insan gözününkindenyüzde %12 daha büyük” olan f/0.95 maksimum diyafram açıklığına sahip olacak.

Telefondaki lens sayesinde sığ bir alan derinliğine sahip portreler oluşturabilecek. Bu şimdiye kadar yapılmış en iyi lenslerden biri olarak kabul edilecek. Ayrıca lenslerdDoğal ışıkta çekim koşullarında en yüksek detayı sunacak. Gece çekim yaparken bile mükemmel görüntü kalitesi korunacak.

Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra’da Leica logosu yer alabilir

Telefonda büyük bir ana kamera modülüne ek olarak, ultra geniş açı ve periskop telefoto lens alması bekleniyor. Kamera, optik görüntü sabitlemeyi destekleyecek. CEO, Lei Jun kısa süre önce Leica’nın optik tasarım ve teknoloji teknik direktöründen alıntı yaptı. Bu açıklamada “Leica’nın 100 yılı aşkın görüntüleme deneyimini Xiaomi’nin yeni akıllı telefonlarına yerleştirdik.” ifadelerine yer verildi.

DxOMark’ta lider olacak olan bu telefonda Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ve 12 GB RAM’in yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Fiyat açısından 1000 doların üzerine çıkacak olan telefonun ilk olarak Çin daha sonra Avrupa pazarına geleceğini belirtelim. Premium bir tasarıma sahip olacak olan telefon 2022’nin en iyisi olabilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.