Nokia Haziran 6, 2022 17:57

Nokia X ve G Serisi Telefonlar Geliyor

Nokia X ve G Serisi Telefonlar Geliyor

Nokia’dan yeni telefonlar gelmeye devam ediyor. Nokia X ve G serisi telefonlar için geri sayım başladı. Yine bütçe dostu olacaklar.

Microsoft tarihinin en kötü yöneticilerinden olan Steve Ballmer’ın döneminde Microsoft’un bünyesine geçen Nokia, Windows Mobile’da diretmiş ve beklenen hazin son yaşanmıştı. Sonrasında HMD Global ile güçlerini birleştiren firma, Android dünyasına adım atmıştı. Android cephesinde uygun fiyatlı telefonlar üreten Nokia’nın bu politikasını devam ettireceği ortaya çıktı. Yakında Nokia X ve G serisi telefonlar ile Nokia’nın 5G alanında da faaliyet göstereceği söyleniyor.

Nokiapoweruser, 5G’yi destekleyen yeni Nokia X ve G serisi akıllı telefonların bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürüleceğini ortaya çıkardı. Bu telefonların çoğunun Snapdragon 480 Plus 5G yonga seti tarafından desteklenecek. Yakında tanıtılacak olan X serisi telefonların isimleri hala bilinmiyor. Ancak akıllı telefonlar 120Hz yenileme hızlarını destekleyebilir. Rapor, premium G serisi telefonların 120Hz ekrana sahip olabileceğini belirtiyor.

Nokia X

Nokia X’in özellikleri belli olmaya başladı

Bilmeyenleriniz için; Snapdragon 480 Plus 5G SoC, 2021’de piyasaya sürülen Snapdragon 480 platformunun yükseltilmiş bir versiyonu olarak karşımıza sunuldu. Cortex-A76 çekirdeklerinin Snapdragon 480’den 200 MHz daha yüksek bir saat hızında çalışmasıyla daha fazla performans sunuyor. Ayrıca bu yongada Bluetooth 5.2 desteği de yer alıyor.

Nokia’nın genel politikasına bakacak olursak; firma yine bütçe dostu telefonlardan yürümeye devam edecek. Ancak bu süreçte premium segment telefon da tanıtabilir. Şimdilik Nokia’nın kendini rakipleri gibi tepe seviyede konumlandırma gibi bir planı yok gibi görünüyor. Bakalım firmadan nasıl bir aksiyon gelecek?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.