Akıllı Telefon Haziran 6, 2022 11:25

iQOO 10 Pro En Hızlı Şarj Olan Telefon Olacak!

iQOO 10 Pro En Hızlı Şarj Olan Telefon Olacak!

Vivo’nun alt markası iQOO çok özel bir telefon duyurmaya hazırlanıyor. iQOO 10 Pro adlı model 200 watt hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Vivo’nun alt markası olan iQOO bir süre önce iQOO 9 serisi telefonları duyurdu. Orta ve üst segmentte konumlandırılan seride iQOO 9, iQOO 9 Pro ve iQOO 9 SE adlı üç model yer aldı. Serinin tepe modeli olan iQOO 9 pro, Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinin yanında etkili kamerası ve 120 watt hızlı şarj desteğiyle öne çıktı. Şirket şimdi telefon serisini yeniden güncellemeye hazırlanıyor. Gelen bilgilere iQOO 10 Pro, öncül modeline göre daha güçlü donanım özellikleri sergileyecek. İşlemci biriminde Snadpragon 8+ Gen 1 yer alacak. En önemli gelişme ise hızlı şarj tarafında yaşanacak.

iQOO 10 Pro, Şarj Rekoru Kıracak

Digital Chat Station adlı güvenilir hesaba göre iQOO10 Pro’da 200 watt hızlı şarj desteği bulunacak. Önceki modelde yer alan 120 watt’lık şarj hızına göre önemli bir yükseltme  Peki bu hızlı şarj süresine ne kadar yansıyacak. iQOO 9 Pro’nun 4.700  mAh büyüklüğündeki pili 17 dakikada dolmakta. iQOO10 Pro olduğunda bu süre 15 dakikanın da altına düşecektir. Tabii bunun için gerekli voltaj çıkışının sağlanması gerekecek.

Öte yandan iQOO10 Pro’da kablosuz hızlı şarj desteği de geliştirilecek. Önceki modelde 50 watt olan bu değer yeni modelde 65 watt olacak.

Yeniden kablolu 200 watt şarj gücüne dönecek olursak; bu değer bir akıllı telefon için rekor olacak. iQOO’nun hızlı şarj teknolojisinin telefonun pil sağlığı üzerinde herhangi bir olumsuz etkisinin olmamasını sağlamak ve aynı zamanda yüksek voltaj nedeniyle oluşan ısıyı azaltmak için hangi önlemleri aldığını merak ediyoruz.

iQOO 9 Pro Parmak İzi Tarayıcısıyla İnanılmaz İşler Yapıyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.