iOS Haziran 6, 2022 8:50

iOS 16 Bugün WWDC 22 Etkinliğinde Tanıtılacak

iOS 16 Bugün WWDC 22 Etkinliğinde Tanıtılacak

iPhone kullanıcılarının merakla beklediği iOS 16 güncellemesi için beklenen gün geldi çattı. Bu güncelleme bugün WWDC 22’de tanıtılacak.

Apple bugün Türkiye saati ile 20:00’da WWDC 22 etkinliğini düzenleyecek. Bu etkinlikte geliştiriciler için yeniliklerini ve yeni yazılım güncellemelerini duyuracak olan Apple, heyecanını yükseltmeye devam ediyor. iPhone sahiplerinin merakla beklediği iOS 16 güncellemesi de bugün bu etkinlikte resmi olarak tanıtılacak. Etkinlik sonrası Beta sürümü geliştiriciler için sunulacak olan bu güncellemenin detayları da belli olmaya başladı.

iOS 16 yenilik konusunda cimri olabilir

iPhone üreticisi görünüşe göre yeni güncellemesiyle birlikte büyük çaplı bir tasarımı değişikliğine gitmeyecek. iOS 15.5 ile oturttuğu sağlam stabilite üzerine yeni özellikler ekleyecek olan Apple, widget tarafında daha fazla yenilik sunacak. Tasarımsal açıdan büyük bir değişiklik yapmayacağını kesinlikle söyleyebileceğimiz Apple’ın sakladığı sürpriz özellikler elbette olacaktır. Bu özellikler şimdilik bilinmiyor.

Yazılım güncellemelerini bir sır gibi saklayan Apple, iOS 16’yı da şimdilik ucundan bile göstermedi. Güncellemeyi alacak modeller bile henüz belli değil. Ancak muhtemelen iPhone 7 ve sonrası modeller bu güncellemeyi alacaktır. Eğer iPhone 6s serisi de güncellemeyi alırsa, Android cephesine Osmanlı Tokatı indireceğini söyleyebiliriz.

iOS 16

iOS 16’nın yenilikleri merakla bekleniyor

Geliştiricilerin üzerinde uzun bir süre denenecek olan bu güncellemenin herkes için açık sürümü biraz geç gelecek. Apple’ın sorunsuz bir deneyim sunmak için Public Beta sürümünü 2-3 ay erteleyeceği söyleniyor. Nihai sürüm ise Eylül’deki iPhone 14 etkinliğinden muhtemelen 1 hafta sonra OTA üzerinden indirime sunulacaktır.

Daha fazla detay ve bilgi için 20:00’da TeknoBurada.Net’i. takip etmeye devam edin. En güncel ve en hızlı haberler sitemizde olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.