AMD Haziran 6, 2022 14:55

AMD Radeon 660M İnanılmaz Bir Performans Sunuyor!

AMD Radeon 660M İnanılmaz Bir Performans Sunuyor!

Entegre grafik işlemci olan AMD Radeon 660M, performansıyla çok şaşırttı. İşte akıcı bir deneyim sunan GPU’nun detayları.

AMD Ryzen 6000H serisi APU mobil işlemciler ile birlikte gelen AMD Radeon 660M, şirket tarafından yılın başında tanıtılmıştı. Oldukça yoğun ilgi gören bu GPU, şimdi yeni piyasaya sürülen laptoplarda yer alıyor. Böylece bu GPU’nun nasıl bir performans sunduğu da ortaya çıkmış oldu. Sonuçlar ise çok şaşırtıcı.

AMD Radeon 660M, FSR 2.0 Teknolojisiyle Akıcı Oyun Deneyimi Getiriyor

Radeon 660M’in AMD’nin RDNA 2.0 grafik mimarisine dayalı olduğunu hatırlatalım. Bu yüksek teknolojili grafik mimarisi, taşıdığı özellikler sayesinde yer aldığı grafik işlemcilere büyük bir güç getiriyor. Bu güçten Radeon 660M’in de yararlandığını söyleyebiliriz çünkü 660M, 1080p çözünürlükte God of War oyununda bir kullanıcının yaptığı teste göre akıcı 30 FPS oyun deneyimi sağlıyor.

AAA kalite oyun kategorisinde yer alan God of War oyunun bu entegre 660M GPU ile akıcı oynanmasında AMD’nin bu yıl tanıttığı FSR 2.0 süper örnekleme teknolojisinin de faydası var. Bu iki unsur birleşince 660M grafikleriyle, AAA kalite oyunlarda bile 1080p çözünürlükte akıcı bir oyun deneyimi elde edebiliyorsunuz.

Normalde entegre grafiklerin ne kadar yavaş olduğunu biliriz. Ancak AMD, bu ön yargıyı aşıp entegre grafiklerde bir referans olma yoluna gitmiş. Bunun kanıtının da Radeon 660M olduğunu söyleyebiliriz. Belki de ileride ayrık mobil GPU’lara ihtiyacımız kalmaz. AMD’nin bunu başarmasını bekliyoruz. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.