Instagram Reels için Yeni Araçlar Kullanıma Sunuldu

Sosyal medya devi Instagram’dan yenilikler gelmeye devam ediyor. Instagram Reels için yeni düzenleme araçlarını yayınladı. İşte o yenilikler.

Sosyal medya devi Meta, Instagram Reels ve Facebook Reels için içerik oluşturuculara yönelik yeni güncellemesini duyurdu. Bu iki platformlardaki içerik oluşturucular artık yeni düzenleme araçlarına, Reels’leri masaüstünde oluşturma ve planlama yeteneğine sahip olacak.

Instagram Reels için toplamda 4 yeni güncelleme var. İlk büyük güncelleme, Reels oluştururken kendi sesinizi içe aktarma özelliği oluyor. Yeni Ses Al özelliği, 5 saniyeden uzun herhangi bir videodan yorum veya arka plan gürültüsü eklemenize olanak tanıyor. Bununla birlikte Instagram, ses efektleri koleksiyonunu yeni seçeneklerle de yenileniyor.

İkinci özellik ise daha önce yalnızca Instagram Stories’de desteklenen anket, test ve emoji kaydırıcı çıkartmaları eklemeyi destekliyor. Üçüncü yeni özellik, şablon olarak başka bir tane kullanarak Reels oluşturmanıza izin veren şablonlar olarak isimlendiriliyor. Bu özellik, ses ve klip yer tutucularını otomatik olarak önceden yükleyerek oluşturma sürecini kolaylaştırıyor. Son olarak, Instagram’daki Reels’in maksimum uzunluğunu 90 saniyeye çıkardı.

Facebook Reels’e geçecek olursak; içerik oluşturucular artık İçerik Stüdyosu aracılığıyla web tarayıcılarından Facebook Reel’leri oluşturabilir, düzenleyebilir, planlayabilir ve yayınlayabilir. Uzun biçimli, kaydedilmiş veya canlı videolardan klipler oluşturmak için kullanılabilecek yeni bir video kırpma aracı da yer alıyor. Oyun videosu oluşturucuları, doğrudan Canlı içeriklerinden kısa biçimli Reels’ler oluşturabiliyor. İkinci yeni özellik, video klipleri bir şarkının ritmine göre otomatik olarak senkronize edebilen Sound Sync olarak isimlendiriliyor. Reels’taki metni metinden sese ile dijital bir sesin okuması için bir seçenek bile vardır.

Instagram Reels
Instagram Reels’e yeni özellikler eklendi

Facebook ayrıca, bir Makaranın erişimini iyileştirmesi gereken, küresel olarak Feed’de önerilen Makaraları göstermeye başladı. Reels artık Akış, Gruplar ve İzle’yi gösterecek ve Instagram’da içerik oluşturucular, içeriklerinin erişimini genişletmek için Reels’lerini Facebook’ta önerme seçeneğine sahip olacak. Bu özellikler önümüzdeki haftalarda dünya çapındaki içerik oluşturucuların kullanımına sunulacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu